امروز: جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام‌های تسلیت اعضای شورا اسلامی شهر شیراز به مناسبت درگذشت رئیس انجمن زرتشتیان شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز و رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا با صدور پیام‌های جداگانه درگذشت رئیس انجمن زرتشتیان شیراز را تسلیت گفتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سید عبدالرزاق موسوی» در این پیام با تجلیل از شخصیت مرحوم افلاطون سهرابی، گفت: شیراز مهد تجلی ادیان و فرهنگ‌های مختلف بوده است و شهروندان شیراز قدردان کسانی هستند که در ایجاد تعامل در این سرزمین کوشا بوده و هستند.

متن پیام رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به این شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم 

شیراز و فارس، از دیرباز مهد جلوه‌های زیبایی از حضور آزادانه‌ی ادیان الهی و فرهنگ‌های رنگارنگ ایرانی - اسلامی بوده است.
مرحوم «افلاطون سهرابی»، رئیس فقید انجمن زرتشتیان شیراز نیز با تدبیر و تعاملی تحسین‌برانگیز، توانست نقشی پررنگ در ایجاد وحدتی مثال‌زدنی بین زرتشتیان عزیز و سایر همشهریان شریف شیرازی در دفاع از کیان ایران عزیزمان، ایفا کند.
بی تردید مردم شیراز، صداقت و همدلی و وطن‌دوستی مرحوم سهرابی را در طول چند دهه فعالیت فرهنگی و اجتماعی در راستای پاسداشت حریم وطن را از یاد نمی‌برند.
اینجانب، به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، ضمن تسلیت درگذشت این چهره‌ی برجسته زرتشتی به خانواده آن مرحوم و همچنین همشهریان شیرازی و به ویژه زرتشتیان عزیز، از خداوند بزرگ برای آن مرحوم مغفرت و برای بازماندگان صبر و آرامش مسألت می‌نمایم.  

سید عبدالرزاق موسوی
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز

بر پایه این گزارش، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز نیز با صدور پیامی جداگانه، درگذشت رئیس فقید انجمن زرتشتیان شیراز را تسلیت گفت.

متن پیام دکتر «احمد تنوری» بدین شرح است:

بدینوسیله درگذشت شادروان افلاطون سهرابی، رئیس انجمن زرتشتیان شیراز را تسلیت مى‌گویم. 
آن ففید عزیز، انسانی پاک‌نهاد، محبوب و مردم‌دار بود و در طی سال‌های تصدی ریاست این انجمن، در راستای تقویت انسجام ایرانی و همبستگی ادیان توحیدی، کارنامه‌ی درخشانی داشت.
 روانش شاد و بهشت برین جایگاهش باد.

احمد تنوری 
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز

انتهای پیام/

۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۷:۱۷:۲۸

دیدگاه های شما