امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نواب قائدی: برای رانندگان تاکسی سیاست‌های تشویقی در نظر گرفته شود

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در کنار نظارت دقیق بر تاکسی‌های درون شهری و برخورد با تخلفات، باید سیاست‌های تشویقی نیز برای رانندگان در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه این کمیسیون که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به لایحه تعیین خسارت در ازای تخلف انضباطی رانندگان تاکسی، تاکسی داران و شرکت‌های حمل‌ونقل درون شهری شیراز، گفت: این لایحه در راستای پیگیری مطالبات شهروندان، کاهش تخلفات حوزه تاکسیرانی و ارتقای خدمات حمل و نقلی در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید سیاست‌های تشویقی نیز در این خصوص مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: شهرداری شیراز مکلف شده است سیاست‌های تشویقی خود در خصوص رانندگان تاکسی، تاکسی داران و شرکت‌های حمل‌ونقل شهری را تهیه و به شورا ارائه دهد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به ضرورت ارتباط بیشتر شهروندان و امکان ارائه گزارش تخلفات، تصریح کرد: شهرداری مکلف شده است که یک شماره تماس اختصاصی را پیش بینی و اطلاع رسانی کند تا شهروندان مطالبات خود را از این طریق پیگیری کنند.

قائدی همچنین در توضیح راهکارهای اجرایی بندهای 22 و 23 ماده 80 قانون شورا خاطرنشان کرد: برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی شورا در ماده 80 و تقویت نقش نظارتی شورا، این دستورالعمل اجرایی در کمیسیون بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

پایان خبر/ 

۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۲۱:۳۰:۲۱

دیدگاه های شما