امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

علی ناصری: مراکز آموزشی شیراز از نظر بهداشت و ایمنی بازرسی می‌شوند

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به منظور ارتقاء سطح بهداشت و ایمنی، تمام مراکز آموزشی تحت نظارت آموزش و پرورش بازرسی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» با اشاره به بندهای ۱۸ ، ۱۹ ، ۲۰ و ۲۱ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، در جلسه یکصد و پانزدهم این کمیسیون که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد از عملیاتی شدن برخی از این بندها، به ویژه بند مربوط به بازرسی از تمام مراکز آموزشی تحت نظارت آموزش و پرورش، قبل و در حین سال تحصیلی گفت.

وی تصریح کرد: با تشکیل کمیته‌ای مرکب از نمایندگان آموزش و پرورش، مراکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، اداره حفاظت محیط زیست، جمعیت هلال احمر، سازمان نظام روان شناسی، سازمان بهزیستی و شهرداری، مدارس دولتی، غیردولتی، و سایر مراکز آموزشی شیراز مورد بازرسی قرار می‌گیرند تا کلیه موارد نقص بهداشتی و ایمنی که سلامت جسمی و روانی دانش آموزان را به خطر می‌اندازد شناسایی و به مسؤلین آموزش و پرورش و آموزشگاه‌های مربوطه ابلاغ شود.

وی افزود: چنانچه شورا اصرار بر عدم رعایت موازین بهداشتی و ایمنی از سوی متولیان امور را ملاحظه کند، مراتب را طی مصوبه‌ای به اداره کل آموزش‌وپرورش و کارگروه سلامت شهرستان منعکس خواهد کرد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز به دیگر بندهای این ماده اشاره داشت و گفت: همچنین با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، مدیریت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست شیراز ، سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، کمیته ای مرکب از نمایندگان نهادهای فوق الذکر به منظور کنترل کیفیت فرآورده‌های کشاورزی عرضه شده در میادین عرضه محصولات فوق تشکیل می‌شود.

ناصری تاکید کرد: سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری نیز موظف است حداکثر ظرف مدت 20 روز از تاریخ ابلاغ این دستور العمل، راهکارهای اجرایی مطابق با تجربیات دیگر کشورها در خصوص موضوع فوق را تهیه و به شورای اسلامی شهر ارائه کند.

پایان خبر/ 

۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۷:۱۶

دیدگاه های شما