امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سید عبدالرزاق موسوی: شورای شهر شیراز با مصوبات خود از تولید حمایت می‌کند

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به جایگاه کلیدی مردم در تحقق شعارهای کلان، گفت: در سال جهش تولید اعضای شورای شهر شیراز خود را موظف می‌دانند با مصوبات خود از حوزه تولید و تولیدکنندگان حمایت کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال «جهش تولید»، گفت: ممکن است در نگاه اول برداشت شود که مخاطب این نامگذاری صرفاً بخش‌های اقتصادی اعم از کشاورزی و صنعتی است و در نتیجه تکلیفی متوجه سازمان‌ها و نهادهای دیگری همچون شهرداری و شورای اسلامی شهر نخواهد بود در حالیکه در حقیقت نقش مستقیم و غیرمستقیم مردم و نمایندگان آنها در شورای شهر بسیار مهم و اثرگذار است.
وی با تاکید بر اینکه قانونگذار، شورای اسلامی شهر را با هدف پیشبرد برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایجاد کرده است، اظهار داشت: اعضای شورای شهر می‌توانند با مصوبات خود در جهت تسهیل و تسریع خدمات‌رسانی به مردم، کاهش هزینه‌های اداره شهر، افزایش منابع مالی و همچنین بهینه‌سازی زمان تلاش کنند.
موسوی مهمترین تولید امروز را بهره‌گیری از اندیشه، خلاقیت و نوآوری در جهت استفاده بهینه از ظرفیت‌های منابع انسانی و مادی عنوان کرد و با تأکید بر نقش حمایتی شورای شهر از تولیدکنندگان حوزه مدیریت شهری با کمک دستگاه‌های مسؤول، افزود: نقش مردم در تحقق اهداف و شعارهای کلان و به صورت خاص شعار امسال، پررنگ و کلیدی است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه موضوع مشارکت مردم و ماموریت شوراها در قانون را بسیار مهم توصیف و تصریح کرد: در ماده یک قانون شوراها و در موضوع ماموریت آن این گونه عنوان شده است که پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم و با توجه به مقتضیات محلی باید انجام شود.
موسوی با اشاره به اینکه این مساله مأموریت اصلی شوراست، عنوان داشت: در بند ۵ ماده ۸۰ همین قانون، شورا موظف شده است باهمکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط در خصوص مشارکت مردم در انجام خدمات اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی و سایر امور رفاهی برنامه‌ریزی کند.

۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ۱۰:۱۴:۲۲

دیدگاه های شما