امروز: چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

در یکصد و سی امین جلسه شورای شهر شیراز مصوب شد؛ کمک ده میلیون ریالی به رانندگان اتوبوس و مینی‌بوس

شورای شهر شیراز پرداخت ده میلیون ریال کمک شهرداری به هر راننده ناوگان اتوبوسراني و ميني‌بوسراني را مصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در یکصد و سی امین جلسه علنی شوراي اسلامي شهر شيراز که با سخنرانی امیر «ابوالقاسم رضایی» فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد همراه بود ۶ طرح دو فوریتی به تصویب رسید و به شهرداری اجازه داده شد به هر بهره‌بردار و راننده ناوگان اتوبوسراني و ميني‌بوسراني مبلغ ده میلیون ریال با مجموع کل ۱۷ میلیارد و پانصد میلیون ریال پرداخت کند.

نحوه نظارت شورای اسلامی شهر شیراز بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در شهرداری، طرح دوفوريتي دیگری بود که مصوب و براساس آن شهرداری مکلف شد نسبت به تشکیل کمیته سلامت جهت پایش، ارزیابی و رفع نواقص موجود برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کارکنان و ارباب‌رجوعان متناسب با مصوبات ستاد ملی مقابله با شیوع ویروس کرونا و پروتکل‌های بهداشتی در شهرداری مرکزی، شهرداری‌های مناطق، معاونت‌ها و سازمان‌های وابسته اقدام و نتیجه عملکرد خود را هر ۱۰ روز یک بار به شورا ارائه کند.

در دستور دیگر این جلسه شهرداری شیراز ملزم به انجام مطالعات زمین شناسی پهنه حسینی‌الهاشمی شد که پس از تصویب با ۱۳ رای موافق، موضوع با قید یک فوریت به کمیسیون شهرسازی و معماری شورا ارسال شد.

طرح دوفوريتي اعضاي شورای شهر شیراز درخصوص تغییر ساعت برگزاری جلسات رسمی در ماه مبارک رمضان نیز با ۹ رأی موافق مصوب شد، بر این اساس جلسات رسمی شورا در ماه مبارک رمضان روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۳ برگزار می‌شود.

در این جلسه همچنین قدرالسهم ماده ۱۰۱ قانون شهرداری نیز مطرح که با شرح و تعیین جزئیات قدرالسهم شهرداری، این طرح دوفوريتي به تصویب اعضا رسید.

طرح دوفوريتي الزام شهرداري به ارائه لايحه نحوه تخصيص بودجه سال ۹۹ شهرداري شيراز نیز دیگر مصوبه این جلسه بود که رای مثبت اکثریت اعضای شورای پنجم را کسب کرد.

در صورتجلسه کمیسیون برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا بررسی نهایی گزارش‌های حسابرسی سال‌های ۹۴-۹۵و ۹۶ سازمان‌های وابسته به شهرداری شیراز نیز در دستور کار قرار گرفت که پس از تصویب شهرداری شیراز مکلف به بررسی نحوه تخصیص بودجه سال ۹۹ شهرداری شد تا زمان تصویب نهایی تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه در قالب یک لایحه به شورا ارائه کند.

پایان خبر/ 

۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۹:۰۲:۵۶

دیدگاه های شما