امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

فرمانده ارتش فارس در صحن شورای شهر شیراز: در بحران‌هایی همچون سیل و کرونا،در ار مردم شیراز بوده‌ائیم

فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: ارتش در بحران‌هایی همچون سیل و کرونا، پیش از همه و با تمام توان در کنار مردم و مسؤولان قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، امیر «ابوالقاسم رضایی» در یکصد و سی‌امین جلسه صحن علنی این شورا، با تقدیر از اعضای شورای شهر و شهرداری شیراز در مسیر خدمت‌رسانی به شهروندان این کلان‌شهر، اظهار داشت: امام خمینی (ره) با نامگذاری یک روز به نام ارتش جمهوری اسلامی ایران هدیه‌ای به ارتش تقدیم کردند و ارتش نیز از همان روز 29 فروردین‌ماه 58، با فداکاری برای مردم شریف ایران عزیز، این هدیه را پاسخ گفته‌اند.

وی بزرگترین افتخار و دستاورد ارتش جمهوری اسلامی ایران را تحقق شعار ابتدای انقلاب مبنی بر «ارتش فدای ملت» دانست و اضافه کرد: این نیت قلبی ماست که خونی که در رگ ماست متعلق به ایران عزیز و مردم عزیز است و انشاءالله یک روز به هر نحوی که بتوانیم به مردم عزیز ایران تقدیم کنیم.

فرمانده ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در بحران‌های مختلف ارتش قبل از همگان در کنار مردم قرار گرفته و خواهد گرفت، تصریح کرد: ازجمله در همین شهر شیراز در هنگام وقوع بحران، در اولین زمان ممکن ما آمادگی خود را برای حضور در کنار مجموعه مدیریت شهر و استان در راستای کمک به مردم اعلام کرده‌ایم.

امیر رضایی، حادثه سیل شیراز و بحران بیماری کرونا را دو نمونه از همکاری ارتش با مردم و مسؤولان توصیف کرد و یادآور شد: در زمینه مبارزه با بیماری کرونا که در حال حاضر نیز با آن درگیر هستیم، یکی از کارهای خوب ارتش در شهر شیراز راه‌اندازی نقاهت‌خانه شهید دستغیب با همکاری دانشگاه علوم پزشکی است که بخش‌های مختلف آن اعم از کادر درمانی و پزشکی، تدارکات، تأمین مایحتاج خوراکی و... توسط ارتش انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: امروز نیز رزمایشی برگزار شد که در آن با کمک کارکنان و خانواده‌های ارتش، بالغ بر دو هزار بسته معیشتی تأمین شد که بخش عمده آن در اختیار کمیته امداد قرار می‌گیرد و بخشی دیگر نیز توسط برادران ما در میان محرومین توزیع می‌شود.

فرمانده ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فضاهای سبزی که در اختیار پادگان‌های این نهاد نظامی قرار دارد، تصریح کرد: به عنوان نمونه سالیان دراز است که محدوده‌های فضای سبزی که در اختیار پادگان‌های ارتش قرار دارد به خوبی صیانت و حفاظت شده است و ما تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا به هیچ عنوان به دلایلی همچون محدودیت امکانات در نگهداری از درختان و فضای سبز خللی ایجاد نشود.

امیر رضایی در پایان با درخواست از اعضای شورای شهر شیراز برای نگاه ویژه به ارتش در موضوعات مشترک، تصریح کرد: ما در پادگان‌های ارتش مجاز به قطع هیچ درختی نیستیم مگر آنکه معاونت مهندسی نیروی زمینی رسماً تأیید کند که آن درخت به صورت طبیعی در حال خشک شدن است.

پایان خبر/ 

۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۹:۱۵:۵۸

دیدگاه های شما