امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

«لیلا دودمان» خبر داد؛ گام مهم کمیسیون در راستای هوشمند کردن میدان میوه و تره‌بار

رئیس کمیسیون هوشمندسازی شورای شهر شیراز گفت: میدان میوه و تره‌بار با هدف مکانیزه کردن صندوق بازارچه‌های سازمان و کنترل و نظارت بیشتر بر توزیع و کیفیت محصولات، هوشمند می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» با اشاره به جلسه بیست و سوم این کمیسیون که به صورت فوق‌العاده و با حضور اعضا، مدیران و کارشناسان شورا و شهرداری به صورت غیر حضوری و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، از بررسی ساماندهی میدان میوه و تره‌بار شیراز گفت.

وی با تاکید بر این موضوع تصریح کرد: با توجه به مذاکرات قبلی میان سازمان ساماندهی مشاغل شهری و کمیسیون، اهداف هوشمندسازی سازمان مذکور ظرف یک هفته به فاوا ارائه شده و فاوا نیز حداکثر ظرف یک هفته از تاریخ جلسه گزارش خود را تهیه و با اهداف هوشمندسازی تطبیق دهد.

او اظهار کرد: موارد تعیین شده در جلسه مشترک، برنامه هوشمندسازی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی تدوین و به کمیسیون تحویل داده می‌شود.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به گزارش پیشرفت پروژه فیبر نوری و پروژه پارکینگ هوشمند نیز تصریح کرد: حضور پیمانکاران ایرانسل در 4 محور مربوط به پروژه فیبر نوری بر اساس قرارداد ظرف مدت چند روز آینده بررسی و به کمیسیون ارائه می‌شود.

دودمان با تاکید بر اینکه در انجام حفاری‌های مربوط به این پروژه مسائل زیبایی و ایمنی آسفالت لحاظ نمی‌شود، گفت: بر همین اساس شهرداری مکلف شده است طی مکاتبه‌ای با ایرانسل اصلاح مطلوب آسفالت را مدنظر قرار داده و به صورت همه‌جانبه در این خصوص نظارت کند.

او با اشاره به اینکه شهرداری پیشرفت فیزیکی پروژه فیبر نوری را تا جلسه آینده به کمیسیون ارائه می‌کند، اظهار داشت: به منظور تسهیل در روند اجرای پروژه فیبر نوری جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مسئول، تشکیل و گزارش آن تا جلسه آتی در اختیار کمیسیون قرار خواهد گرفت.

این عضو شورای پنجم ، شهرداری را مکلف دانست جلسه‌ای در خصوص مدیریت هوشمند هزینه‌های مربوط به پروژه فیبر نوری ( private cloud) را نیز برنامه‌ریزی کرده و گزارش آن را ارائه کند.

دودمان به موضوع گزارش پیشرفت پروژه پارکینگ هوشمند نیز اشاره داشت و تصریح کرد: بر این اساس پیوست فنی نهایی شده مربوط به پارکینگ‌های هوشمند از طرف معاونت حمل و نقل و ترافیک ارایه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری باید وب سرویس مربوط به پارکینگ‌های هوشمند را که با هدف یکپارچه سازی در نظر گرفته شده را به فاوا ارائه کند، عنوان داشت: همچنین گزارش اجرای فاز 2 پارکینگ هدایت و گزارش اجرای فاز یک چهار پارکینگ هوشمند هدایتی، حضرتی، نشاط و خلدبرین در جلسه آتی از سوی شهرداری به کمیسیون ارائه می‌شود.

پایان خبر/

 

۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۱:۳۰:۵۹

دیدگاه های شما