امروز: دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد و سی و یکمین جلسه علنی شورای شهر شیراز برگزار شد

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب چند طرح و لایحه نخستین جلسه علنی خود در ماه مبارک رمضان را برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در یکصد و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز که با تبریک سالروز تاسیس شوراهای اسلامی شهر و روستا، روز جهانی کارگر، معلم و ایمنی حمل‌ونقل همراه بود، دکتر «نواب قائدی» رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر شیراز گزارشی از فعالیت‌های این کمیسیون مرتبط با حوزه حمل‌ونقل و ایمنی ارائه کرد.

در ادامه و با قدردانی شهردار از رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، طرح دو فوریتی قدرالسهم شهرداری ناشی از ارزش افزوده باغات واقع در حوزه استحفاظی باغات قصردشت مطرح و مقرر شد موضوع با قید یک فوریت جهت بررسی به کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارسال شود.

ساماندهي و تأمين نيروي متخصص داراي تحصيلات دانشگاهي و مورد نياز شهرداري شيراز از بين نيروهاي بخش خصوصي جهت انعقاد قرارداد موقت كارمندي و طرح دوفوریتی تبدیل یک فوریت لایحه به دوفوریت دیگر دستور کار این جلسه بود که با اکثریت آرای موافق به تصویب رسید.

طرح یک فوریتی قدرالسهم سرانه خدمات عمومی موضوع ماده 101 اصلاحی قانون شهرداری مطرح و با اعلام وصول طرح مذکور، مقرر شد موضوع با قید یک فوریت جهت بررسی به کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارسال شود.

نامه فرمانداری مبنی بر رفع ابهام ساماندهي نيروي انساني شهرداري شيراز با پذیرش ایراد فرمانداری بایگانی شد.

دیگر نامه فرمانداری مبنی بر ایراد به مصوبه بررسي مصوبات كميسيون نامگذاري معابر و اماكن عمومي شهر شيراز نیز مطرح و با پذیرش ایراد مصوب شد.

راهكارهاي اجرايي بندهاي 22 و 23 ماده 80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخاب شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران، دیگر طرح يك فوريتي مطرح شده در این جلسه بود که هر دو دستورالعمل به شرح پیوست ممهور به مهر شورا تصویب شد.

طرح يك فوريتي راهكارهاي اجرايي بندهاي 11 و 34 ماده 80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخاب شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران نیز موضوع مطرح شده دیگر بود که دستورالعمل آن ممهور به مهر شورا تصویب شد.

طرح يك فوريتي راهكارهاي اجرايي بند6  ماده 80 قانون تشكيلات ، وظايف و انتخاب شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران نیز ممهور به مهر شورا مصوب شد.

در راستای ارتقاء سلامت شهروندان و تشویق جوانان در حوزه ورزش لایحه مساعدت شهرداری به مبلغ 300 میلیون ریالی به باشگاه شیران زاگرس ایرانیان جهت فصل 99-98، نیز در جلسه یکصد و سی و یکم مطرح و مصوب شد.

لایحه شهرداری درخصوص آیین نامه اختصاص تنخواه گردان سفرهای خارجی شهرداری شیراز جهت بررسی مجدد به کمیسیون برنامه و بودجه، امورحقوقی واملاک شورا اعاده شد.

موضوع بررسی نامه فرمانداری مبنی بر ایراد به مصوبه واگذاري زميني به مساحت حدود دو هزار مترمربع واقع در جبل دراك توسط شهرداري به اداره كل راه و شهرسازي جهت احداث كتابخانه عمومي بزرگ شيراز دستور دیگر این جلسه بود که اعضا بر آن اصرار کردند.

در طرح اختصاص فضاهای تبلیغاتی شهری به هنرمندان، شهرداری شیراز مکلف شد در جهت معرفی رویدادهای فرهنگی و هنری و آثار هنرمندان شهر شیراز نسبت به اختصاص حداقل 20 درصد از امکانات و فضاهای تبلیغاتی در اختیار سازمان فرهنگی از طریق تهاتر با اقلام فرهنگی و تولیدی به مدت حداکثر 7 روز اقدام کند.

طرح حذف تقاطع غيرهمسطح ميدان كوزه گري و احداث تقاطع غیرهمسطح رحمت– احمدبن موسی با موافقت اعضا تصویب و شهرداری مکلف شد اقدامات لازم را برای اصلاح آن در طرح تفصیلی انجام و نتیجه را به شورا ارسال کند.

به همین ترتیب طرح حذف تقاطع غيرهمسطح ميدان مطهری از فهرست پروژه‌های اجرایی شهرداری نیز مصوب و شهرداری مکلف شد اقدامات لازم برای اصلاح آن در طرح تفصیلی را انجام و اصلاح هندسی میدان را در اولویت پروژه‌های سال 99 قرار دهد.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۳:۳۴:۵۱

دیدگاه های شما