امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام رئیس شورای شهر شیراز به مناسبت 15 اردیبهشت، روز شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، به مناسبت 15 اردیبهشت‌ماه، روز شیراز، پیامی صادر کرد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، متن پیام دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» بدین شرح است:
به نام خداوندگار مهربان
نه لایق ظلماتست بالله این اقلیم
که تختگاه سلیمان بُدَست و حضرت راز
هزار پیرو ولی بیش باشد اندر وی
که کعبه بر سر ایشان کند پرواز
شیراز آسمانی دارد به بلندای گنجینه‌های معرفتی‌اش و خاکی به گرمای وجود مردان و زنانی که در روزگاران، خشت بر خشت گذاشته‌اند از عشق. همین است که این شهر، شهر مردمانی است که همواره بنای خود را بر مدارِ مُدارا گذاشته‌اند و تساهل. و نوع‌دوستی را به ظهور رسانده‌اند تا شیراز شهر ادیان توحیدی باشد و سال‌ها در مجاورت هم به معاشرت و احترام مشغول و هم محل تعامل اقوام گوناگون.
آیین شیراز، آیین مهر است در تاریخ دیرپای این کهن‌دیار و خیزگاه فرهنگ و تمدن ایران و اسلام بوده است بی هیچ مداهنه‌ای. دست صلح گشوده است و می‌گشاید، چشم بر ملازمت معرفت دارد و پای بر طریق درستی. شیراز را باید زیست، باید استشمام کرد و باید نوشید تا جهان مردمانش را بدانی، آن‌قدر مهر و معرفت و عشق این شهر را در خود محاط کرده است که هر جان منصفی را با خود همراه می‌سازد. در هر فصلی شعر تازه‌ای دارد. یادمان نرفته است وقتی گزندی دل ایران را آزرد، فرزندان همین خاک چگونه غزل وصل برخواندند و تا روزگار هست، شیراز بر این دُردانه‌ها می‌بالد و یادگارانش را قدر می‌نهد. وجود اولیای بزرگ خداوند همواره حجتی بوده است که خاک این سرزمین  ولی‌پَروَر است و آسمانش راه بر معنا دارد و شعرِ تَرَش، نَغزتر از بهار مصفایش جهانیان را مست عطر خود ساخته است.
از شیراز برای ایران و جهان آرزوی بهروزی و تندرستی داریم و امید که ویروس کرونا را جدای از تلخ‌کامی‌هایش، فرصتی بدانیم برای نگاه نو و اندیشه‌ی نو در این مجال، از تفرعن پای عقب گذاریم و بدانیم که بشر را بشارت داده‌اند که جان خداوند یکتا باشد، نه آنکه مصدر بی‌عدالتی و جنگ‌افروزی و ظلم و ستیز و بدانیم که رشد تکنولوژی و عصر پیشرفت با همه موهباتش نباید انسانیت انسان را نشانه رود.
به پروردگار یکتا بسپاریم خود را و بکوشیم که خود و نسل آینده  آزموده‌تر به جهان بنگرد.
سید عبدالرزاق موسوی
رییس شورای اسلامی شهر شیراز
پایان/

۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۲۲:۲۹:۴۴

دیدگاه های شما