امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر «نواب قائدی» عنوان کرد : اجرای پروتکل‌های بهداشتی، در صورت فعالیت مجدد ناوگان حمل‌ونقل عمومی

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه حفظ سلامت و جان مردم در اولویت برنامه‌های این کمیسیون است، گفت: در صورت فعالیت مجدد ناوگان حمل‌ونقل عمومی، اجرای پروتکل‌های بهداشتی در این حوزه، ضروری است .

دکتر «نواب قائدی» در جریان یکصد و شصت و دومین جلسه کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورا به تلاش این کمیسیون و شهرداری شیراز در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: اگرچه تعطیلی ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شیراز نقش موثری در کنترل این بیماری در کلانشهر شیراز داشته است، اما همچنان تمهدیدات و برنامه‌های مختلف برای حفظ و ارتقای سلامت شهروندان و رانندگان مد نظر است.

وی در ادامه به پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا اشاره کرد و بیان داشت: مقرر شد شرایط لازم برای فعالیت اتوبوس، مینی‌بوس، تاکسی و مترو بر اساس مفاد پروتکل‌های بهداشتی به کمیسیون تلفیق شورا ارائه شود تا در آن کمیسیون در خصوص نحوه فعالیت مجدد سیستم حمل‌ونقل عمومی تصمیم‌گیری شود.

این عضو شورای پنجم افزود: اجرای پروتکل‌های مدنظر برای ناوگان حمل‌ونقل عمومی شامل اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی، ماهانه حدود 27 میلیارد تومان هزینه برای شهرداری در پی خواهد داشت.

قائدی با اعلام اینکه طبق پروتکل‌های بهداشتی، تهیه شناسنامه سلامت برای رانندگان اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی در دستور کار شهرداری قرار می‌گیرد، بیان داشت: شناسنامه سلامت برای کلیه رانندگان و همچنین کسانی که برای نخستین بار متقاضی دریافت پروانه فعالیت هستند، صادر می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه با اعلام اینکه باید پیش‌بینی لازم برای پرداخت کرایه با کارت شهروندی صورت پذیرد، اظهار داشت: اگر سعی شود بطور کلی پرداخت نقدی حذف و تمامی پرداخت‌ها با کارت شهروندی انجام شود، این خود می‌تواند تاثیر بسزایی در حفظ سلامتی شهروندان و رانندگان داشته باشد.

قائدی در خصوص فعالیت کارگاه‌های عمرانی شهرداری نیز گفت: مقرر شد در تمامی کارگاه‌های عمرانی شهرداری، پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا اجرا و در این خصوص، معاونت فنی و عمرانی شهرداری نظارت لازم را داشته و چگونگی اجرای آن را به کمیسیون گزارش کند.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۳:۰۷:۴۸

دیدگاه های شما