امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر «نواب قائدی»: مشکل سرریز فاضلاب شهر صدرا به شهرک‌های جوادیه و پردیس تعیین تکلیف می‌شود

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز به منظور بررسی مشکل سر ریز فاضلاب شهر صدرا به شهرک‌های جوادیه و پردیس، با حضور شهردار منطقه شش، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز و یاوران شورا از این شهرک‌ها و محل سرریز فاضلاب مربوطه بازدید کرد.

دکتر «نواب قائدی» در حاشیه این بازدید با بیان اینکه راهی شدن سرریز فاضلاب شهر صدرا به سمت چشمه‌ها و باغات تنگه قره پیری در شمال‌غرب شیراز مشکلات عدیده ای از جمله آلودگی آب قنات‌ها، چشمه‌ها، بوی تعفن، آلودگی محیط زیست و ... را برای شهرک‌های جوادیه و پردیس ایجاد کرده است، گفت: ضروری است برای رفع این مشکل تعیین تکلیف شود تا ساکنان شهرک‌های جوادیه، پردیس، آرین و حتی خود شیراز از خطرات ناشی از فاضلاب در امان باشند.

وی با اعلام اینکه شورا و شهرداری آمادگی همکاری در جهت رفع این مشکل را دارند، گفت: مقرر شد شهرداری منطقه با همکاری اداره آبفای شیراز برای جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی ، مبادرت به لوله گذاری آب‌های سطحی در محدوده شهرک پردیس کند.

قائدی یادآور شد: طبق قول مساعد اداره آبفا شیراز، عملیات لوله گذاری به نحوی انجام می‌شود که تا حد ممکن از تداخل آب فاضلاب با آب قنات‌ها جلوگیری کند.

عضو شورای شهر و ناظر شورا در شهرداری منطقه شش با اعلام اینکه طبق توافقات بعمل آمده با اداره آبفای شیراز، تصفیه خانه شهر صدرا نیز در سال جاری راه اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: وظیفه داریم دغدغه و نگرانی به حق شهروندان را پیگیری و در جهت رفع آن تلاش کنیم.

قائدی با بیان اینکه راه اندازی این تصفیه خانه کمک شایانی به حفظ سلامت شهروندان خواهد کرد، از همکاری شرکت آب و فاضلاب شیراز ، شهرداری منطقه و یاوران شورا قدردانی کرد.

پایان خبر/ 

۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۰۹:۱۸:۰۴

دیدگاه های شما