امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب طرح دو فوریتی حذف پرداخت پول نقدی و جایگزینی کارت الکترونیکی در سیستم حمل‌ونقل عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز یکصد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز که به بررسی 7 دستورکار اختصاص داشت، با تصویب طرح دو فوریتی حذف پول نقدي و پرداخت الكترونيكي كرايه در سيستم حمل‌ونقل عمومي شيراز آغاز شد.

به این ترتیب پرداخت کرایه در سیستم حمل‌ونقل عمومی همچون مترو، اتوبوس و مینی­بوس تنها از طریق کارت شهروندی انجام می‌پذیرد و شهرداری مکلف است تا تمهیدات لازم برای دسترسی سریع و آسان شهروندان به کارت شهروندی را فراهم کند.

در ادامه نامه فرمانداري شيراز مبنی بر ايراد هيئت تطبيق مصوبات درخصوص راهكارهاي اجرايي بند ٦ ماده ٨٠ قانون تشكيلات، وظايف و انتخاب شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران بررسی و با توجه به تفکیک وظایف شورا و شهرداری در مواد 2 و 3، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز بر مصوبه مذکور اصرار کردند.

نامه فرمانداري مبني بر ايراد هيئت تطبيق مصوبات درخصوص آئین‌نامه اختصاص تنخواه گردان به سفرهای خارجی شهرداری شیراز دیگر موضوع مطرح شده در این جلسه بود که مقرر شد جهت بررسی مجدد به کمیسیون برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارسال شود.

نامه رییس کمیسیون برنامه و بودجه امورحقوقی و املاک شورای شهر شیراز، مبنی بر اصلاح در انتخاب حسابرس جهت حسابرسی سال‌های 98 و 99 نیز مطرح و ضمن تصویب با توجه به ضرورت تهیه و ارائه گزارش حسابرسی به تفکیک مناطق، سازمان‌ها و معاونت‌های شهرداری با افزایش مبالغ حسابرسی مندرج در مصوبه مذکور به میزان 25 درصد موافقت شد.

تخستین لایحه شهرداری شیراز مربوط به ارائه راهبردها و سیاست‌های اجرایی برنامه راهبردی توسعه شهر شیراز بود که مطرح و مقرر شد موضوع جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق شورا ارسال شود.

دیگر لایحه شهرداری شیراز به اصلاح ماده واحده مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص «تأمین قیر، آهن‌آلات و سایر مواد مورد نیاز پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز» اختصاص داشت که با اصلاح مواردی در متن مصوبه به تصویب رسید.

لایحه شهرداری شیراز مبنی بر لغو مصوبه شورای شهر شیراز در موضوع «تملک منازل و مسیرهای محدوده بافت تاریخی فرهنگی» دستور کار پایانی جلسه یکصد و سی و پنجم بود که مطرح و مقرر شد موضوع جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق شورا ارسال شود.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۷:۴۴:۴۱

دیدگاه های شما