امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر شیراز تصویب کرد؛ پرداخت کرایه حمل‌ونقل عمومی در شیراز الکترونیکی شد

طرح دوفوريتي حذف پرداخت پول نقدي و الكترونيكي کردن پرداخت كرايه در سيستم حمل ونقل عمومي شيراز به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز طرح دو فوریتی حذف پرداخت پول نقدي و جایگزین کردن پرداخت الكترونيكي كرايه در سيستم حمل‌ونقل عمومي شيراز در یکصد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز مطرح و ضمن تصویب دوفوریت طرح، پرداخت کرایه در سیستم حمل و نقل عمومی شامل مترو، اتوبوس و مینی¬بوس تنها با کارت شهروندی صورت پذیرفته و پول نقدی از پرداخت کرایه حذف شود.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و براساس پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی در خصوص فعالیت سیستم حمل‌ونقل همگانی، حذف پول نقدی در پرداخت کرایه یکی از مواردی بود که ملاک عمل قرار گرفت.

قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اهمیت و ضرورت اجرایی کردن طرح، عنوان داشت: از روز شنبه 10 خرداد ماه ناوگان حمل‌ونقل درون شهری فعال شده و امید می‌رود بتوان با تمهیدات پیش بینی شده آثار شیوع کرونا را کاهش داد.

وی اظهار امیدواری کرد: ضمن حفظ رعایت سلامت شهروندان و رانندگان بتوان حمل‌ونقل عمومی را به بهترین شکل ارائه کرد.

وی یادآور شد: اتوبوس بعنوان مهمترین وسیله سیستم حمل‌ونقل همگانی روزانه حدود 310 هزار مسافر را در شهر جابجا کرده و در حال حاضر حدود 85 درصد از پرداخت کرایه در ناوگان اتوبوس از طریق کارت شهروندی انجام می‌شود.

گفتنی است مواردی همچون زمان محدود برخی شهروندان برای تهیه کارت‌های الکترونیکی، شرایط برخی اقشار کم درآمد و نیاز برخی شهروندان به استفاده موردی و محدود از حمل و نقل عمومی، ازجمله دغدغه‌های اعضا در بررسی این طرح بود که با تأکید اکثریت اعضای شورا، با توجه به شرایط خاص فعلی مقرر شد در روزهای باقی‌مانده از حداکثر ظرفیت برای اطلاع‌رسانی عمومی در جهت اجرای این مصوبه استفاده شود.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۰۷:۴۸:۴۷

دیدگاه های شما