امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد

شورای اسلامی شهر شیراز با صدور بیانیه‌ای در خصوص سالروز رحلت جانگداز امام خمینی (ره) و قیام 15 خردادماه، الگوی مدیریتی امام راحل را نسخه شفابخش مشکلات کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، متن پیام این شورا به مناسبت ایام نیمه خرداد، بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
سال ها می‌گذرد، حادثه‌ها می‌آید‌
انتظار فرج از نیمه خرداد کشم

در تاریخ معاصر ایران خردادماه همواره آبستن رویدادهای تعیین کننده مبتنی بر ارزش‌های آرمانخواهانه مردم ایران است.
از قیام پانزده خرداد ماه مردم تهران و قم و تظاهرات شانزدهم خرداد ماه مردم شیراز در سال ۴۲ در اعتراض به بازداشت امام روح الله(ره)، تصویب لوایح انجمن‌های ایالتی و ولایتی و انقلاب سفید که منجر به شهادت جمعی از هموطنان شد تا فتح خرمشهر عزیز و برگزاری چندین دوره انتخابات باشکوه ریاست جمهوری پس از پیروزی انقلاب اسلامی همگی برگ‌های زرین و درخشانی در تاریخ معاصر ایران اسلامی است و در نهایت رحلت جانسوز آن امام همام و بدرقه تاریخی رهبر امت توسط مردم بزرگ ایران که تا ابد در خاطره‌ها خواهد ماند، نمونه بارزی از وفاداری مردم به آرمان‌های متعالی خمینی کبیر است.
سال‌ها می‌گذرد و در سایه مقام معظم رهبری این آرمانهای الهی و اسلامی روز به روز درخشانتر از گذشته در عرصه بین المللی خود را نمایان کرده و خیل بیشتری از مستضعفان جهان به جمع عدالت‌خواهان پیرو روح الله(ره) می‌پیوندند. در چنین شرایط اما بیش از هر زمانی به استقرار اندیشه‌های خمینی کبیر از جمله صداقت، ساده زیستی، مردمداری و ایمان راسخ به عقیده در عرصه مدیریتی احساس می‌شود.
بدون شک الگوی مدیریتی امام راحل(ره) همچنان نسخه شفابخش حل مشکلات کشور است.
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حریم وطن و حرم و همچنین شهدای عرصه سلامت، بار دیگر بر ترویج و شناخت اندیشه‌های امام خمینی(ره) به خصوص به نسل جوان تأکید می‌ورزند.

شورای اسلامی شهر شیراز

پایان/

۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۸:۳۵:۱۷

دیدگاه های شما