امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر شیراز در بازدید از پروژه‌های عمرانی: کیفیت پروژه‌ها قربانی سرعت نشود

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: پروژه‌های سه‌گانه‌ی ورودی غربی شیراز یکی از اقدامات ماندگار شورای پنجم و شهرداری شیراز است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» در این بازدید، وضعیت اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: اینکه در شرایط فعلی که تمام کشور با مشکلات جدی روبروست شهرداری شیراز توانسته اجرای پروژه‌های عمرانی خود را بدون وقفه ادامه دهد، بسیار ارزشمند است و من به نمایندگی از مردم از شهرداری شیراز تقدیر می‌کنم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: معمولاً وقتی پروژه‌ای ازجمله این پروژه‌های بزرگ عمرانی به بهره‌برداری می‌رسد، نقش کوچک و بزرگ تمام کارگران، کارمندان و افراد و شهروندان مختلف در مراحل مختلف اعم از طراحی، اجرا و بهره‌برداری از آن کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد اما همه ما باید قدردان تلاش دست‌اندرکاران ارائه خدمت به شهر و شهروندان‌مان باشیم.
موسوی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه پروژه‌های عمرانی شیراز در موعد مقرر به بهره‌برداری برسند، تأکید کرد: البته همانطور که قبلاً هم بارها تأکید کرده‌ایم اجرای سریع پروژه‌ها نباید به معنای غفلت از کیفیت شود بلکه ضروری است که ضمن تسریع در اجرای پروژه‌ها رعایت استانداردهای فنی نیز با دقت و حساسیت مورد توجه قرار داشته باشد.
رئیس شورای شهر شیراز با یادآوری وضعیت ورودی غرب شیراز از سمت بوشهر، گفت: کسانی که وضعیت ورودی شیراز در گذشته را به یاد دارند بیش از دیگران می‌دانند که پروژه‌ی بزرگی همچون تقاطع‌های غیرهمسطح رودکی و بهمن‌بیگی و همچنین بزرگراه مهندسین در این منطقه چه کار بزرگی محسوب می‌شود و چه تأثیری می‌تواند در تسهیل تردد مسافران، شهروندان شیراز و بلکه عموم مردم در پی داشته باشد.
موسوی در پایان پروژه‌های سه‌گانه‌ی ورودی غرب شیراز را یکی از اقدامات ماندگار شورای پنجم و شهرداری شیراز قلمداد و خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم که همه پروژه‌های عمرانی شیراز در موعد مقرر در اختیار مردم قرار گیرد و بتواند در بهبود کیفیت زندگی شهروندان شیراز نیز اثرگذار باشد.

** تسهیل ترافیکی و افزایش ایمنی تردد شهروندان، از اهداف اصلی پروژه‌های عمرانی جدید در رینگ پیرامونی شیراز است

همچنین دکتر «نواب قائدی» رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی شهرداری با جدیت در حال پیگیری است، گفت: نگاه شورای پنجم در حوزه عمرانی، اجرای پروژه‌هایی است که حداکثر اثرگذاری را برای افزایش رضایتمندی شهروندان ایجاد کند.
وی با اشاره به جزئیات سه پروژه ترکیبی در محور جنوب غرب، تصریح کرد: سال‌های متمادی به دلیل تردد خودروهای سبک و سنگین از بلوار امیرکبیر و ورودی غربی شیراز، شرایط سختی برای مسافران و شهروندان وجود داشت که بهره‌برداری از سه پروژه تقاطع غیرهمسطح استاد بهمن بیگی، بزرگراه مهندسی و تقاطع غیرهمسطح رودکی شاهد تسهیل ترافیکی خوبی در این محدوده خواهیم بود.
قائدی ادامه داد: این پروژه‌ها که هم‌اکنون آماده بهره‌برداری شده است، یک زیرگذر دیگر نیز دارد که در فاز بعدی اجرا خواهد شد و مسیر تردد به بزرگراه گلبهار و به نوعی اتصال محدوده‌ی جنوب، غرب و جنوب غرب شیراز را امکان‌پذیر می‌کند.
این عضو شورای شهر شیراز همچنین از روشنایی ورودی جنوب غرب شیراز تا محدوده پل گچی خبر داد و افزود: همزمان با بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی، تکمیل فازهای دیگر آن‌ها نیز مورد توجه است.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز در ادامه با اشاره به جزئیاتی از پروژه تقاطع غیرهمسطح دکتر خدادوست در تقاطع بلوار شهید باهنر و کمربندی شیراز، گفت: این پروژه علاوه بر تأثیری که بر تسهیل بار ترافیکی واقع در کمربندی شیراز می‌گذارد، افزایش ایمنی شهروندان ساکن در شهرک‌های مجاور کمربندی را نیز تقویب خواهد کرد.
وی تصریح کرد: با توجه به عبور پرتعداد خودروهای سنگین در کمربندی شیراز، شاهد تصادفات ناگوار و مرگباری در کمربندی شیراز هستیم و با توجه به اینکه در محدوده‌ی مجاور این کمربندی شهرک‌های پرجمعیتی همچون هویزه، فرهنگیان، بهاران، رضوان و... واقع شده است، اجرای این پروژه نیز از اولویت ویژه‌ای برای ما برخوردار بوده است.
قائدی با یادآوری اینکه برای پروژه دکتر خدادوست تعداد چهار لوپ پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: در این مقطع زمانی دو لوپ که مسیر تردد را به داخل کمربندی هدایت می‌کند دارای اولویت بیشتری بود که امیدواریم تا ابتدای شهریورماه در اختیار شهروندان قرار گیرد.

** چهار پروژه بزرگ عمرانی در شیراز آماده افتتاح شده است

بر پایه این گزارش، مهندس «اسماعیل صالحی» معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز در این بازدید با بیان اینکه شهرداری شیراز طی دو سال گذشته پروژه‌های بزرگی را آغاز کرده بود، افتتاح چندین پروژه بزرگ را تا شهریورماه نوید داد و گفت: طی ماه‌های اخیر تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها، اولویت نخست ما بوده است.
وی در جریان بازدید از پروژه تقاطع چپ‌گرد رودکی، با اشاره به اینکه عملیات عمرانی این پروژه به اتمام رسیده و آماده بهره‌برداری است، گفت: این تقاطع افزایش ضریب ایمنی خودروها را تأمین و نقش به‌سزایی در روان‌سازی ترافیک منطقه خواهد داشت.
به گفته معاون عمرانی شهرداری شیراز، طی شش ماه گذشته سرعت پیشرفت این پروژه به میزان محسوسی افزایش یافت و با تمام مراحل اجرا، هم‌اکنون در انتظار دستور افتتاح قرار دارد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح استاد بهمن‌بیگی نیز به مرحله بهره‌برداری رسیده است، اظهار کرد: این پروژه در محدوده جنوب غربی شیراز، بار ترافیکی را از مسیر کمربندی به سمت جاده بوشهر و بالعکس انتقال می‌دهد.
صالحی با اشاره به اجرای سریع پروژه بزرگراه مهندسین حد فاصل تقاطع رودکی و تقاطع استاد بهمن‌بیگی به طول بیش از دو کیلومتر، اضافه کرد: این پروژه نیز آماده افتتاح است و به زودی با حضور مسؤولین استانی یا کشوری به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی همچنین از تکمیل پروژه بزرگ زیرگذر گلستان در محور شمال غرب خبر داد و افزود: عملیات عمرانی این زیرگذر به اتمام رسیده و آماده بهره‌برداری است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، افزود: تقاطع غیرهمسطح دکتر خدادوست در تقاطع کمربندی و بلوار شهید باهنر که مشکل ترافیکی شهرک‌های اقماری اطراف را حل می‌کند از جمله پروژه‌هایی است که تا شهریورماه به بهره‌برداری خواهند رسید.
صالحی در پایان با اشاره به اینکه پروژه چپ‌گرد صدرا هم اکنون در دست اجرا است، اظهار کرد: این پروژه بزرگ تاثیر به‌سزایی در کاهش ترافیک محور گلستان و جاده صدرا خواهد داشت و پیش‌بینی می‌کنیم که با رفع مشکلات ناشی از نوسانات قیمتی و محدودیت‌های خرید خارجی، تا پایان شهریورماه به اتمام برسد.

گفتنی است تقاطع غیرهمسطح رودکی با سه پل هرکدام با بیش از دو کیلومتر، بزرگراه مهندسین با 2.2 کیلومتر و 55 متر عرض و 6 باند و تقاطع غیرهمسطح استاد محمد بهمن‌بیگی با دو کیلومتر طول پل‌سازی؛ به صورت ترکیبی یک رینگ جدید ترافیکی در جنوب غرب شیراز را ایجاد می‌کنند.
تقاطع غیرهمسطح دکتر خدادوست نیز در تقاطع بلوار شهید باهنر، کمربندی و شهرک فرهنگیان هم‌اکنون در حال اجرا است.
پل چپ‌گرد صدرا نیز با یک هزار و 100 متر طول از فراز زیرگذر گلستان عبور می‌کند و به ورودی شهر صدرا می‌رسد.

پایان گزارش/

۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۵:۰۷:۳۱

دیدگاه های شما