امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تسهیل ترافیکی و افزایش ایمنی تردد شهروندان؛ اهداف اصلی پروژه‌های عمرانی جدید در رینگ پیرامونی شیراز

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز گفت: تسهیل ترافیکی و افزایش ایمنی تردد شهروندان، از اهداف اصلی پروژه‌های عمرانی جدید در رینگ پیرامونی شیراز است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز که با حضور رئیس و تعدادی از اعضای شورای شهر و مقاماتی از شهرداری شیراز برگزار شد، با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی شهرداری با جدیت در حال پیگیری است، گفت: نگاه شورای پنجم در حوزه عمرانی، اجرای پروژه‌هایی است که حداکثر اثرگذاری را برای افزایش رضایتمندی شهروندان ایجاد کند.

وی با اشاره به جزئیات سه پروژه ترکیبی در محور جنوب غرب، تصریح کرد: سال‌های متمادی به دلیل تردد خودروهای سبک و سنگین از بلوار امیرکبیر و ورودی غربی شیراز، شرایط سختی برای مسافران و شهروندان وجود داشت که بهره‌برداری از سه پروژه تقاطع غیرهمسطح استاد بهمن بیگی، بزرگراه مهندسی و تقاطع غیرهمسطح رودکی شاهد تسهیل ترافیکی خوبی در این محدوده خواهیم بود.
قائدی ادامه داد: این پروژه‌ها که هم‌اکنون آماده بهره‌برداری شده است، یک زیرگذر دیگر نیز دارد که در فاز بعدی اجرا خواهد شد و مسیر تردد به بزرگراه گلبهار و به نوعی اتصال محدوده‌ی جنوب، غرب و جنوب غرب شیراز را امکان‌پذیر می‌کند.
این عضو شورای شهر شیراز همچنین از روشنایی ورودی جنوب غرب شیراز تا محدوده پل گچی خبر داد و افزود: همزمان با بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی، تکمیل فازهای دیگر آن‌ها نیز مورد توجه است.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز در ادامه با اشاره به جزئیاتی از پروژه تقاطع غیرهمسطح دکتر خدادوست در تقاطع بلوار شهید باهنر و کمربندی شیراز، گفت: این پروژه علاوه بر تأثیری که بر تسهیل بار ترافیکی واقع در کمربندی شیراز می‌گذارد، افزایش ایمنی شهروندان ساکن در شهرک‌های مجاور کمربندی را نیز تقویب خواهد کرد.
وی تصریح کرد: با توجه به عبور پرتعداد خودروهای سنگین در کمربندی شیراز، شاهد تصادفات ناگوار و مرگباری در کمربندی شیراز هستیم و با توجه به اینکه در محدوده‌ی مجاور این کمربندی شهرک‌های پرجمعیتی همچون هویزه، فرهنگیان، بهاران، رضوان و... واقع شده است، اجرای این پروژه نیز از اولویت ویژه‌ای برای ما برخوردار بوده است.
قائدی با یادآوری اینکه برای پروژه دکتر خدادوست تعداد چهار لوپ پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: در این مقطع زمانی دو لوپ که مسیر تردد را به داخل کمربندی هدایت می‌کند دارای اولویت بیشتری بود که امیدواریم تا ابتدای شهریورماه در اختیار شهروندان قرار گیرد.

پایان/

۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۵:۱۰:۵۸

دیدگاه های شما