امروز: پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون هوشمندسازی شورای شهر شیراز: 30 هزار کارت شهروندی جدید در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد

رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز از رفع مشکل یکصد و پنجاه دستگاه کارت‌خوان اتوبوس و تأمین سی هزار کارت شهروندی جدید در چرخه‌ی حمل و نقل عمومی شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» در بیست و هشتمین جلسه کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات این شورا، با تأکید بر اهمیت استفاده از پتانسیل‌های زندگی شهری و تلاش برای رسیدن به اهداف یک شهر هوشمند، گفت: شورای شهر شیراز در دوره پنجم، هوشمندسازی این کلانشهر را در اولویت خدمت‌رسانی به شهروندان قرار داده است تا از این طریق رضایت عمومی را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به مصوبه اخیر شورای شهر مبنی بر ممنوعیت دریافت پول نقد در ازای کرایه‌های ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: در این میان ممکن است برخی از شهروندان و همچنین رانندگان اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های عمومی دچار مشکلاتی شوند که بررسی و پیگیری این موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای شهر شیراز به جزئیاتی از گزارش اجرای پروژه کارت شهروندی در سطح شهر شیراز پرداخت و تصریح کرد: بر اساس پیگیری‌هایی که انجام شده شهرداری تعداد 30  هزار کارت شهروندی جدید را تأمین و وارد چرخه‌ی باجه‌های بلیت‌فروشی کرده و بر اساس اعلام سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری، در صورت نیاز بیشتر نیز علی‌رغم تأثیر تحریم‌ها در این حوزه، کارت‌های جدیدی نیز تأمین خواهد شد.

دودمان با بیان اینکه مشکلی از بابت تأمین کارت شهروندی وجود ندارد، از رفع  مشکل یکصد و پنجاه دستگاه کارت‌خوان اتوبوس نیز تا آخر هفته جاری خبر داد و افزود: از این پس شهروندان به سهولت می‌توانند کارت شهروندی تهیه کنند و مقرر شد رفع مشکل کارت‌ها و کارت‌خوان‌ها نیز به رانندگان اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها و عموم شهروندان اطلاع‌رسانی شود.

وی در بخش دیگری از توضیحات خود به ارائه گزارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز در این جلسه کمیسیون در خصوص اجرای پروژه فیبر نوری اشاره کرد و اضافه کرد: بنا شد سازمان فاوا از وضعیت، انتظارات و مشکلاتی که در طی اجرای پروژه نوری وجود دارد گزارش کاملی تهیه کند و با توجه به نزدیکی به اتمام پروژه دعوت‌نامه‌ای از طرف کمیسیون به مقامات کشوری ارسال شود تا گزارش کامل و جامعی به کمیسیون ارائه کنند.

رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای شهر شیراز در خصوص سامانه شفافیت نیز گفت: ایجاد لینک بین سایت اطلاع‌رسانی استانداری و شفافیت شورا از تصمیمات دیگر کمیسیون بود تا موضوعات تصویب شده در کمیسیون ماده پنج در سامانه شفافیت بارگذاری شود.

دودمان عدم وجود سامانه متمرکز را دلیلی بر استفاده‌ی کاربران از سندهای قدیمی در امور مختلف دانست و افزود: این امر سبب می‌شود به جای یک تحلیل جامع و چابک از تحلیل‌های قدیم و طولانی برای انجام فرآیندهای مصوبات استفاده شود.

وی ادامه داد: دسته‌بندی صحیح اطلاعات، اسناد و مکاتبات در شورای شهر برای مجموعه‌های اداری ارزش به‌سزایی دارد.

دودمان با اشاره به مزایای سامانه جامع مصوبات شورای شهر؛ رای‌گیری الکترونیکی و تسریع در روند جلسات صحن شورا، کاهش فعالیت‌های غیرضروری، کنترل موثرتر فرآیندهای مربوطه و تبدیل اطلاعات به فرمت‌های نوشتاری و تصویری اقدامات کمیسیون‌ها را از مزایای این سامانه برشمرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری شهروندان شیرازی بتوان خدمت‌رسانی به روز و مؤثری انجام داد.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۵:۱۶:۵۹

دیدگاه های شما