امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

«سید احمدرضا دستغیب»؛ فعالان اجتماعی موتور محرک شهر هستند

عضو شورای اسلامی شهر شیراز تشکل‌ها و گروه‌ها و مردمی که فعالیت اجتماعی انجام می‌دهند را موتور محرک وعامل پویایی و پیشرفت شهرعنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سید احمدرضا دستغیب» در نشست با تعدادی از اعضای ستاد مردمی مبارزه با کرونا و با قدردانی از فعالیت‌های این ستاد از جنبه دیگری بر اهمیت مسئولیت اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: شهری که ما در آن زندگی می‌کنیم بر پایه پیکره‌ها بنا نشده بلکه آدم‌های آن هستند که به شهر معنا داده و مفهوم آن را شکل می‌دهند.

وی ادامه داد: حتی آدم‌ها و ساکنین شهر هم به تنهایی به نمی توانند شهر را زنده نگه ‌دارند بلکه شهر زنده شهریست که ساکنین و شهروندانش نسبت به خوبی‌ها و بدی‌های آن حساسیت داشته باشند.

او با اشاره به اینکه در چنین شهری ساکنین نسبت به بدی‌ها یعنی مسائل و معضلات فرهنگی، اجتماعی و شهری حساس هستند، گفت: چنین شهری را می‌توانیم زنده بدانیم چرا که پویا است و حرکت می‌کند.

ناظر منطقه سه شهرداری شیراز شهر مرده را مصداق این حدیث پیامبر اکرم (ص) دانست که می‌فرماید کسی که از گرسنه بودن همسایه خود بی‌اطلاع باشد مسلمان نیست و اضافه کرد: مسلمان بودن یعنی از همسایه خود و شرایط او با اطلاع باشیم و اگر کمکی از دستمان بر می‌آید دریغ نکنیم.

دستغیب با تاکید بر اینکه زنده بودن شهر یعنی وجود افرادی که وقتی معضلی اجتماعی می بینند آنها را رنج می‌دهد، افزود: تشکل‌ها و گروه‌ها و مردمی همچون شما که جمع شده و حرکتی اجتماعی انجام می‌دهند، موتور محرک شهر محسوب می‌شوند چرا که هم خودشان مشکلات را دیده و جمع می‌شوند تا اقدامی عملی انجام دهند و هم آن را به مسئولین انتقال می‌دهند.

وی اضافه کرد: این حرکت شما نزد خداوند برکت و نعمت دارد و اثراتش را هم خود شما و هم آیندگان خواهید دید، این قبیل حرکات شهر شیراز را روز به روز بهتر و فعال‌تر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همه ما باید به مسائل اجتماعی و فرهنگی شهر حساس باشیم و احساس مسئولیت کنیم، اظهار داشت: اگر ما مسئول هم نباشیم نسبت به جامعه مسئولیت داریم، ما نسبت به همسایه، خانواده، دوستان و آشنایان مسئولیت داریم، همه ما به صورت فردی‌ مسئولیت داریم و این همان مسئولیت اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی است که می توانیم کاری انجام دهیم.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با ابراز خرسندی از اینکه باعث افتخار است که گروه‌های جوان همچون شما به شهر خود حساس هستند، بیان داشت: این احساس مسئولیت را در بحث سیل سال ۹۸ که واقعاً حادثه‌ای دردناک بود دیدیم و ما همراه مهمانان‌مان درد کشیدیم در مساله کرونا نیز به همین ترتیب بود و فعالان این عرصه برای ساعت‌ها تلاش می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که شما احساس مسئولیت اجتماعی دارید این شهر زنده بوده و حیات دارد در این صورت است که میتوان گفت ما هم حیات داریم و این زندگی و حیات شهر مدیون مسئولیت‌های اجتماعی است.

دستغیب با تاکید بر اینکه سرمایه انسان عمر اوست با اشاره به آیه های نخستین سوره عصر ( إِنَّ الْإِنْسانَ لَفِي خُسْرٍ «2» إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ وَ تَواصَوْا بِالْحَقِّ وَ تَواصَوْا بِالصَّبْرِ «3») بیان کرد: عمری که در ده سال و یا پنجاه سال گذشته داشته‌ائیم چه بیشتر و چه کمتر سرمایه حیات و سرمایه زندگی ماست که روز به روز از بین می‌رود درست مانند این شعر از سعدی که عمر برف است و آفتاب تموز یعنی برفی که در دست انسان باشد و در تابستان آفتاب داغ و گرما بر آن بتابد.

او عنوان داشت: کسانی همچون شما که ایمان دارند و صالحات و اعمال نیک انجام می‌دهند مصداق این‌سوره و این آیه مبارک هستند که می‌گوید این افراد عمرشان را تضییع نکرده و سرمایه عمر انها برایشان مانده است و برکت دارد و برای آینده و حتی نسل‌های بعد از خود نیز خیرات و برکات و حسنات را به جا می‌گذارند.

این عضو شورای شهر شیراز در پایان با قدردانی از همه کسانی که مسئولیت اجتماعی را در خودشان ایجاد و نهادینه کردند، پیشنهاد داد: همه کسانی که نقطه نظراتی دارند می‌توانند کتباً عنوان کنند تا بنده نیز به مسئولینی که در این زمینه مستقیم کار می‌کند ارجاع داده و پیگیری‌های لازم را انجام دهم. 

وی اضافه کرد: باید این احساس را به همه مردم شیراز منتقل کرد تا احساس مسئولیت اجتماعی در آنها شکل گرفته و مسئولیت بپذیرند تا در این مسیر در کنار شما قرار گیرند. 

گفتنی است در پایان این نشست از تعدادی از فعالین این حوزه قدردانی بعمل آمد.

پایان خبر/ 

۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۲۱:۰۵:۱۴

دیدگاه های شما