امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

«سولماز دهقانی» در آیین بازآفرینی سرای روغنی‌ها: بازآفرینی فضاهای شهری شیراز، در دستور کار شورا است

رییس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز با بیان اینکه بازآفرینی فضاهای شهری مغفول‌مانده در شیراز مورد توجه جدی شورای شهر شیراز قرار گرفته است، گفت: برای هیچ چیز خوشحال‌کننده‌تر از آن نیست که شاهد رضایت شهروندان و گردشگران در بافت تاریخی باشیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، طرح بازآفرینی سرای روغنی با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی از مدیران منطقه 8 کلید خورد.
«سولماز دهقانی»، رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز در این مراسم فعالیت‌های شورای پنجم را از آغاز بر اساس شعار انسان‌محوری و فرهنگ‌محوری عنوان کرد و افزود: با توجه به قرابت نظر شهردار با این شعارها، پروژه‌هایی در راستای این شعار آغاز و اجرایی شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت عمرانی لازمه توسعه شهر است.
دهقانی افزود: ویژگی شهر شیراز به عنوان شهر فرهنگی و پایتخت ادب و هنر ایران این است که تمام فضاها و مکان‌ها که در اطراف وجود دارند و برخی سال‌ها نادیده گرفته شدند در دستور کار قرار گرفته شود.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز از مجموعه‌ی شهرداری که توجه ویژه‌ای به بازآفرینی فضاهای شهری دارند قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد که بتوانند فضاها را با حفظ ویژگی کاربردی و کالبدی خودشان بازآفرینی کنند و فضاهای به‌روز و جدید در اختیار شهروندان قرار دهند.
وی با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی، کار کردن در شهر، راه‌اندازی و اجرای پروژه‌ها و مدیریت منابع را دشوار دانست و افزود: مجموعه شهرداری توانسته‌اند با تدبیر و کاردانی پروژه‌ها را راه‌اندازی کرده و  اجرایی سازند.
دهقانی احیای میراث فرهنگی، جذب گردشگر و رونق اقتصادی را از اهداف بازآفرینی فضاهای شهری برشمرد و افزود: امید داریم با فعالیت‌هایی که در منطقه ۸ انجام می‌شود و با توجه به اختصاص بودجه چندین برابر سال‌های گذشته به بافت تاریخی این مهم محقق شود.
او ادامه داد: به‌جز بازآفرینی فضای سرای روغنی، سرای گمرک و سرای احمدی نیز در نظر گرفته شده است که می‌توان با به نتیجه رسیدن این پروژه‌ها رونق اقتصادی در بازار شمالی هم حاصل شود و کسبه و شهروندان خشنود باشند.
وی پیاده‌راه حافظ که به منطقه ۸ متصل می‌شود و بحث تراموا را ازجمله پروژه‌هایی دانست که بر رونق بافت تاریخی تاثیرگذارند.
ناظر شورا در منطقه ۸ با اشاره به اجرای به‌موقع سنگ‌فرش خیابان طالقانی، از سختی پروژه‌های عمرانی یاد کرد و اظهار کرد: هیچ چیز برای شورای پنجم خوشحال کننده‌تر از آن نیست که شهروندان و گردشگران را در بافت تاریخی ببینیم که راضی هستند.
پایان/

۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۲۳:۰۷:۲۲

دیدگاه های شما