امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس کمیسیون هوشمندسازی: پروژه پارک حاشیه‌ای در یکی از خیابان‌های شیراز به صورت پایلوت اجرا می‌شود

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز گفت: پروژه پارک حاشیه‌ای در یکی از خیابان‌های شیراز به صورت پایلوت و با استفاده از ابزار IOT اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» با اشاره به سی‌امین جلسه کمیسیون با موضوع گزارش پروژه پارک حاشیه‌ای و پلتفرم جدید اجرای آن که با حضور اعضا، مشاوران و مدیران شهرداری تشکیل شد، عنوان داشت: در این جلسه مقرر شد دسترسی کامل به پایگاه داده‌های سامانه پارک حاشیه‌ای در اختیار شهرداری شیراز قرار گرفته و برای تجمیع خدمات شهروندی به سازمان فاوا سپرده شود.
وی با اشاره به اینکه سرویس‌های شارژ حساب، پرداخت، مانده‌گیری و گزارش پرداخت جهت اتصال به پلتفرم شهروندی ظرف دو ماه آینده در پروژه پارک حاشیه تهیه خواهد شد، اظهار داشت: ساخت و تحویل دیتامارت داده‌های سامانه پارک حاشیه نیز بر عهده شهرداری خواهد بود.
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز ضمانت اجرایی هوشمندسازی پارک حاشیه‌ای شهر شیراز را بر عهده سازمان همیاری شهرداری دانست.
دودمان یادآور شد: با توجه به جذب ظرفیت دریافت تسهیلات ۳۰ میلیارد تومانی از بانک پارسیان، سازمان همیاری‌های شهرداری باید با همکاری حوزه معاونت حمل‌ونقل و معاونت مالی و اقتصادی شرایط دریافت تسهیلات را بررسی کند.
وی ادامه داد: با توجه به نگهداری، جمع‌آوری و مدیریت داده‌های شهری در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، این مجموعه مکلف است که مدیریت و انتشار آزاد داده‌های شهری را انجام داده و دستورالعمل آن را تدوین کند.
ارائه گزارش زمان‌بندی‌های اعلام شده ۲۹ پروژه، دیگر دستور کار این جلسه بود که عضو شورای اسلامی شهر شیراز به آن اشاره داشت و افزود: برنامه‌های زمان‌بندی این ‌پروژه‌ها توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، معاونت مالی و اقتصادی، معاونت خدمات شهری، سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری و شهرداری الکترونیک ارائه شد.
وی با اشاره به بررسی بند ۸۰ قانون شوراها در ارتباط با هوشمندسازی، تصریح کرد: شهرداری مکلف است آمار کلیه اقدامات خود را در سامانه‌های هوش تجاری بارگذاری کرده به نحوی که تا پایان سال جاری بتوان از این آمار بهره‌برداری کرد.
او اضافه کرد: از سویی با اضافه شدن بند ۲۵ به ماده ۳ دستورالعمل مذکور، شهرداری موظف است بودجه مورد نیاز این دستورالعمل را به صورت سالیانه در بودجه شهرداری پیش‌بینی کند.
گفتنی است در این جلسه گزارش سازمان فناوري اطاعات و ارتباطات مبني بر پيشرفت پروژه فيبر نوري به همراه اولویت‌ها و زمانبندی تحویل ۴۰ کیلومتر نیز بررسی و مقرر شد پس از اتمام اجرای ۴۰ کیلومتری فیبرنوری با حضور اعضای کمیسیون بازدیدی از پروژه انجام شود.
پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۱۹:۵۵:۴۸

دیدگاه های شما