امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

همزمان با اوج‌گیری موج دوم کرونا؛ شورای شهر شیراز درباره بازگشت برخی محدودیت‌ها تصمیم‌گیری می‌کند

همزمان با اعلام آمارهای نگران‌کننده در مورد موج دوم شیوع بیماری کرونا؛ شورای اسلامی شهر شیراز درباره بازگشت برخی محدودیت‌ها در این کلان‌شهر تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز؛ اکثریت اعضای این شورا شامگاه جمعه ۳۰ خردادماه در جلسه‌ای که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، در مورد مبارزه با شیوع ویروس کرونا یک بار دیگر پیش‌قدم شدند و ضمن موافقت با بازگشت برخی محدودیت‌های اداری، تصمیم‌گیری در مورد مسائل حساس دیگر را نیز به جلسات کارشناسی روزهای پیش رو موکول کردند.
بر پایه این گزارش، اعضای شورای شهر شیراز کمیسیون‌های حمل و نقل و سلامت شورا را مکلف کردند که یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات حوزه شهری در دوران کرونا، یعنی تعطیلی یا چگونگی فعالیت ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی را یک بار دیگر در دستور کار جلسات کارشناسی خود قرار دهند.
بر این اساس، کمیسیون‌های حمل و نقل و همچنین سلامت شورای شهر شیراز؛ به زودی در جلسه‌ای مشترک در مورد شیوه‌ی الزام استفاده همه مسافران اتوبوس و مترو از ماسک و یا هر تصمیم دیگری در این زمینه، تصمیم خواهند گرفت.
همچنین بر پایه توافق اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، از ابتدای تیرماه تمامی جلسات شورای شهر به استثای صحن علنی، اعم از کمیسیون‌ها و هر جلسه دیگری در شورا، یک بار دیگر به روال مجازی و ویدئوکنفرانسی باز خواهد گشت و جلسات صحن علنی نیز صرفاً با حضور افراد ضروری برگزار می‌شود؛ در همین حال بر ادامه اطلاع‌رسانی حداکثری جلسات ازجمله پوشش رسانه‌ای آنلاین صحن علنی، تأکید شد.
هیئت رئیسه شورای شهر نیز در اولین جلسه خود موضوع بازگشت برنامه دورکاری کارکنان شورا را بررسی خواهد کرد.
ورود و خروج افراد در شورا هم از این پس با کنترل و شدت بیشتری انجام خواهد پذیرفت و پاسخگویی رنگ و بوی غیرحضوری به خود خواهد گرفت.
اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز موظف شد که ارتباطات غیرحضوری شهروندان را با اعضا، کارشناسان و مسؤولان شورا تقویت کند و در همین راستا زمینه ارتباط تلفنی مستقیم شهروندان با دفاتر اعضای شورا را به صورت حداکثری فراهم و اطلاع‌رسانی خواهد کرد.
اعضای شورا همچنین با تأکید بر اینکه تبادل کاغذ در ادارات یکی از زمینه‌های جدی انتقال و شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شود خواستار حذف کاغذ در روندهای اداری به جز در موارد خاص و ضروری شدند.
استفاده از ازظرفیت ادارات روابط عمومی شورای شهر و شهرداری شیراز در جهت اطلاع‌رسانی گسترده در این حوزه از دیگر موارد مورد بحث اعضای شورا بود که روند اجرایی آن به زودی در جلسه مشترک کمیته اطلاع‌رسانی شورا و کمیته نظارت بر فضای تبلیغاتی شهرداری آغاز خواهد شد.
سید عبدالرزاق موسوی، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، در پایان این جلسه با تأکید بر ضرورت اجرا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، گفت: تأمین سلامتی عمومی در گرو رعایت دقیق و اصولی دستورالعمل‌های بهداشتی است و از همه شهروندان عزیز انتظار داریم که در شرایط جدید کرونا با مسؤولیت‌پذیری نسبت به حفظ جان خود و دیگران، همراهی کنند.
پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۱۹:۵۷:۵۰

دیدگاه های شما