امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه پنج: بالاترین حجم آسفالت شهری در منطقه پنج شیراز خواهد بود

جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات محدوده منطقه پنج شیراز با حضور رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه پنج، یاوران شورا، شهردار منطقه و مدیران و معاونان شهری در محل شهرداری منطقه پنج شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «نوذر امامی» در این جلسه که یاوران شورا به طرح موضوعات و مشکلات موجود در منطقه با هدف رفع معضلات و تحقق خواسته‌های ساکنان محله پرداختند، عنوان داشت: امسال شهرداری شیراز ۲ میلیون مترمربع عملیات آسفالت معابر شهر شیراز را در دستور کار دارد که از این میزان بالاترین حجم عملیات آسفالت به دلیل محرومیت و تقاضای بالای مردم از بخش‌هایی که تا به امروز از نعمت آسفالت در معبر بی‌بهره بوده‌اند در سطح منطقه پنج شیراز خواهد بود.

ناظر شورای اسلامی شهر در منطقه پنج شیراز بر لزوم به کارگیری تدبیر در ساماندهی و رفع مشکلات شهروندان این منطقه تاکید کرد.

امامی به تلاش‌های بی‌وقفه مجموعه شهرداری این منطقه در جذب درآمد و افزایش سطح خدمات به شهروندان نیز اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر منطقه پنج شیراز یکی از مناطق یازده گانه‌ای است که بیشترین حجم اجرای پروژه‌های عمرانی را در دستورکار دارد که با توجه به نیازها و موقعیت این منطقه افزایش سطح کیفیت زندگی را برای شهروندان به دنبال خواهد داشت.

در ادامه جلسه «فرود بذرافشان» شهردار منطقه پنج شیراز نیز با مرور اقدامات صورت گرفته در سال گذشته و طرح‌های در دست اجرا به اهمیت استمرار جلسات مشترک هم‌اندیشی با یاوران شورا تاکید کرد.

وی گفت: در سال گذشته خدماتی از قبیل بهسازی میادین مهم از جمله میدان ارتش، لوله‌گذاری برای جمع‌آوری آب‌های سطحی معابر اصلی، بهسازی بوستان‌ها از جمله بهسازی بوستان رحمت، اجرای پروژه‌های مهم در جهت آزادسازی برخی مسیرها با هدف دسترسی آسان شهروندان از جمله ادامه ۴۵ متری دولت حدفاصل بلوار قائم و بنی هاشمی، احداث سرای محله بنی هاشمی و همچنین اجرای پروژه‌های تاثیرگزار از قبیل احداث استانداردترین پیست اسکیت در جنوب کشور در پارک ۵۰ هکتاری مادر آغاز شد که به سرانجام رسید.

شهردار منطقه پنج شیراز به مطالعه، برنامه‌ریزی، و بهره‌برداری از پروژه‌های بیشتر در سطح منطقه در سال جاری اشاره داشت و افزود: امسال مطالعه ،اجرا و بهره برداری از پروژه‌های بیشتری در سطح منطقه پنج شیراز در دستورکار قرار دارد که از جمله آن بهره‌برداری از بلوار مهم ۴۵ متری دولت، اجرای تکمیل بولوار قائم، تکمیل و بهره‌برداری از پروژه پارک آموزشی ترافیک در بوستان مادر، اصلاح مبلمان شهری در بوستان ها، احداث بوستان مطالعه و ایجاد سراهای محله و پارک ریاضی و نجوم است.

وی همچنین از احداث پیاده‌راه‌ها از جمله پیاده راه احمدبن‌موسی(ع)، مناسب سازی معابر و بهسازی پارک شهدا با رویکرد استفاده از کودکان، سالمندان و معلولین به صورت ویژه، اصلاح هندسی و رفع معضلات ترافیک و حمل‌ونقل عمومی منطقه و تکمیل پیست موتورسواری و پارک ورزش و تفریحات سالم که به عنوان مهم ترین طرح های قابل اجرا در منطقه پنج شیراز گفت.

در این جلسه یاوران شورا از ناظر شورای اسلامی شهر و شهردار منطقه پنج شیراز ساماندهی معابر اطراف زندان عادل آباد، بالا رفتن سطح دسترسی شهروندان منطقه برای استفاده از سالن‌های ورزشی متعلق به شهرداری، هماهنگی جدی‌تر با برخی دستگاه‌های خدمات رسان در رفع معضلات منطقه از جمله فاضلات شهرک دستغیب، احداث فرهنگ‌سرا در برخی محلات و رفع مشکل افت فشار و قطعی آب محله کوشک میدان و نظارت بیشتر بر ساخت‌وسازها در برخی محلات را خواستار شدند.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۴:۱۰:۲۵

دیدگاه های شما