امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس کمیسیون هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز: شیراز پایلوت شهر دوستدار کودک شد

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز و دبیر کارگروه شهر دوستدار کودک شیراز خبر داد: شیراز به عنوان پایلوت «شهر دوستدار کودک» معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» با اشاره به این انتخاب، اظهار داشت: با معرفی شیراز و ۱۱ شهر دیگر ایران به عنوان شهر پایلوت دوستدار کودک از سوی یونیسف و با تائید کمیته ملی هماهنگی شهر دوستدار کودک، فرصت پیوستن شیراز به شبکه جهانی دوستدار کودک در مرحله دیگر نیز فراهم شده است.

به گفته وی این انتخاب بر اساس مصوبه کمیته ملی شهر دوستدار کودک و بر اساس ارزیابی‌های دقیق توسط همه اعضای کمیته انجام گرفته است.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز با تدوین برنامه‌های کلان، زیرساختی و شاخص در حوزه‌های اجتماعی، عمرانی و شهرسازی و با همکاری نزدیک و مداوم با کمیته ملی و انجام تعهدات مندرج در تفاهم‌نامه فی مابین، به دنبال اهداف بعدی از جمله کاندیداتوری و کسب نشان و برند «شهر دوستدار کودک» در آینده‌ای نزدیک است.

دودمان با ابراز امیدواری از اینکه شیراز تا سال ۱۴۰۰ به شبکه جهانی شهرهای دوستدار کودک بپیوندد، از دست‌اندرکاران این طرح و فعالان حوزه کودک قدردانی کرد.

گفتنی است بر اساس اعلام کمیته‌ ملی، مرحله‌ پایلوت شهر دوستدار کودک به‌طور رسمی پس از امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری‌های این شهرها و وزارت کشور آغاز می‌شود.

دریافت نشان و برند «شهر دوستدار کودک» یونیسف، زمانی صورت می‌گیرد که شهر مورد نظر چرخه‌ رسیدن به شهر دوستدار کودک را به صورت موفقیت‌آمیز تکمیل کرده باشد.

در مرحله‌  پایلوت، که شیراز نیز در آن قرار گرفته است، شهرها به عنوان «شهر دوستدار کودک» به‌رسمیت شناخته نشده و نشان یا عنوان رسمی دریافت نمی‌کنند چرا که برای رسیدن به نشان، باید تلاش‌های بیشتری آغاز کنند.

عنوان شهر دوستدار کودک به شهر یا اجتماع محلی گفته می‌شود که در آن نظرها، نیازها، اولویت‌ها و حقوق کودک، به عنوان بخش جدایی ‌ناپذیر از سیاست‌ها، برنامه‌ها و تصمیم‌های عمومی تلقی می‌شود.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۰۸:۳۰:۱۰

دیدگاه های شما