امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر «نواب قائدی»: «باغ ایرانی»، «جهان نما» جنوب غرب شیراز است

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه بازدید از برخی پروژه‌های عمرانی شهرداری منطقه چهار، این منطقه از شهرداری را یکی از مناطق مهم کلانشهر شیراز که بخشی از ورودی شهر را شامل می‌شود، قلمداد کرد و بیان داشت: خوشبختانه با اهتمام همه عوامل شهرداری منطقه چهار، پروژه‌های عمرانی خوبی در سطح این منطقه از شهرداری در دست اجراست .

«نواب قائدی» پروژه باغ 10 هکتاری ایرانی را یکی از پروژه‌ایی که در آینده می‌تواند تاثیراتی فرامنطقه‌ای داشته باشد، دانست و افزود: با توجه به موقعیت مکانی، وسعت و گستردگی باغ ایرانی و همچنین امکاناتی که برای آن در نظر گرفته شده، این باغ می‌تواند علاوه بر جذب گردشگر و توسعه گردشگری، باغ جهان نمای دیگری برای کلانشهر شیراز باشد .

عضو شورای شهر شیراز در ادامه به پارک 7 هکتاری در حال احداث محله کشن اشاره کرد و گفت: محله کشن به رغم اینکه یکی از محله‌های قدیمی شهر شیراز محسوب می‌شود اما متاسفانه آنچنان که باید، از امکاناتی نظیر فضای سبز و پارک بهره‌مند نبوده است که در این راستا احداث پارکی 7 هکتاری و با امکاناتی خوب، می‌تواند اتفاق خوبی برای این محله و شهر شیراز باشد.

وی در همین رهگذر بیان داشت: وقتی می‌بینیم در محله تل بادی پارکی هرچند کوچک احداث شده است که زمینه نشاط و شادابی شهروندان را فراهم می‌کند، جای بسی خوشحالی است.

قائدی در ادامه به برخی دیگر از پروژه‌های در دست اجرا در منطقه چهار شهرداری اشاره و با تصریح اینکه در بحث نهضت آسفالت، معابر متعددی از این منطقه تحت پوشش روکش آسفالت قرار گرفتند، ادامه داد: پروژه فضای شهری بلوار عدالت، ساماندهی حاشیه بلوار رحمت، بهسازی بوستان محله جانبازان، لوله گذاری هدایت آب‌های سطحی، جدول‌گذاری و کانیو گذاری و بازآفرینی فضای شهری زیر پل کشن بخشی از پروژه‌های در حال اجرا در منطقه چهار شهرداری هستند.

این عضو شورای شهر در پایان از تلاش شهرداری شیراز در ارائه خدمات مختلف به شهروندان قدردانی کرد و افزود: همراهی و همکاری پیمانکاران که جزو سرمایه‌های این شهر هستند و همچنین مشارکت و همراهی مردم فهیم که در همه حال یار و مددکار شهرداری هستند جای تقدیر و قدردانی دارد.

مهندس سروی شهردار منطقه چهار نیز در این بازدید به تشریح گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته در این منطقه پرداخت و گفت: تمام تلاش‌مان در جهت توسعه هرچه بیشتر منطقه و ایجاد امکانات و امنیت و آسایش و رفاه مردم است.وی

افزود: علاوه بر پروژه‌های متعددی که در این منطقه اجرا و یا در دست اجرا هستند، پروژه‌های دیگری نیز مدنظراست که قطعا تکمیل و بهره‌برداری از آنها توسعه و پیشرفت منطقه را به همراه خواهد داشت.گفتنی

است مهندس «محمد تقی تذروی»، دکتر «لیلا دودمان» دیگر اعضای کمیسیون، مهندس «صالحی» معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، مهندس «نعمت اللهی» رئیس سازمان عمران و باز آفرینی فضاهای شهری، دکتر «آیسودا گل دهان» رئیس اداره هماهنگی امور معاونت‌ها و مناطق شهرداری شیراز و دیگر مدیران شهرداری و یاوران شورای منطقه در این بازدید حضور داشتند. پایان خبر/ 

۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۱:۳۱:۳۰

دیدگاه های شما