امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

برگزاری انتخابات روسای کمیسیون‌های تخصصی و ناظران سازمان‌ها و مناطق 11 گانه شهرداری شیراز

انتخابات روسای کمیسیون‌های تخصصی و ناظران سازمان‌ها و مناطق 11 گانه شهرداری در چهارمین سال فعالیت شورای پنجم شهر شیراز برگزار شد.

در ادامه انتخابات امروز اعضای شورای اسلامی شهر شیراز که در صحن جلسات و با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد، اعضای کمیسیون‌های تخصصی شورا نیز برای چهارمین سال فعالیت معرفی شدند.

«سینا بنی زمانی»، «احمد تنوری»، «ابراهیم صبوری»، «قاسم مقیمی» و «سید عبدالرزاق موسوی» اعضای کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری را تشکیل دادند.

اعضای کمیسیون برنامه، بودجه، املاک و امور حقوقی شورای اسلامی شهر شیراز «سینا بنی زمانی»، «نواب قائدی»، «سولماز دهقانی» و «سید عبدالرزاق موسوی» معرفی شدند.

«قاسم مقیمی»، «احمد تنوری»، «سعید نظری»، «محمد تقی تذروی» و «علی ناصری» اعضای کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز را تشکیل دادند.

در ادامه «نوذر امامی»، «نواب قائدی»، «علی ناصری»، «ابراهیم صبوری» و« لیلا دودمان» اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شدند.

در این جلسه «نواب قائدی»، «نوذر امامی»، «لیلا دودمان»، «احمد صبوری»، «محمد تقی تذروی» به عنوان منتخبان کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز اعلام شدند.

همچنین «قاسم مقیمی» ،«سعید نظری»، «محمد تقی تذروی»، « سید احمدرضا دستغیب»، « لیلا دودمان»،«سولماز دهقانی» و «علی ناصری» اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز معرفی شدند.

«احمد تنوری»، «سعید نظری»، «سولماز دهقانی»، «سینا بنی زمانی» و «سید عبدالرزاق موسوی» بعنوان اعضای کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای اسلامی شهر شیراز انتخاب شدند.

اعضای کمیسیون نامگذاری را «احمد تنوری»، «سید احمدرضا دستغیب»،« سولماز دهقانی»، «سید عبدالرزاق موسوی» و «سعید نظری» تشکیل دادند.

«لیلا دودمان»، «ابراهیم صبوری» و «نواب قائدی» اعضای کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز را تشکیل دادند.

*ناظران و نمایندگان شورا در مناطق 11 گانه شهرداری شیراز اعلام شدند

در ادامه این دوره از انتخابات داخلی یکصد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز ناظران و نمایندگان شورا در مناطق 11 گانه شهرداری شیراز نیز براساس آرا معرفی شدند.

به این ترتیب «ابراهیم صبوری» نماینده و ناظر شورای شهر در منطقه یک، «قاسم مقیمی»نماینده و ناظر شورا در منطقه دو، «سعید نظری» نماینده شورا در منطقه سه و «لیلا دودمان» به عنوان ناظر شورا در منطقه چهار شهرداری شیراز معرفی شدند.

«علی ناصری» نماینده شورای اسلامی شهر در منطقه پنج شهرداری شیراز ، «سولماز دهقانی» نماینده شورای شهر در منطقه شش شهرداری و «نواب قائدی» به عنوان ناظر شورا در منطقه هفت شهرداری معرفی شدند.همچنین «احمد تنوری» نماینده و ناظر شورا در منطقه فرهنگی- تاریخی شهرداری شیراز  شد.

«نوذر امامی» نماینده شورا در منطقه ده و«محمدتقی تذروی» به عنوان نماینده شورا در منطقه یازده شهرداری شیراز انتخاب شدند.

تعیین تکلیف نماینده شورا در منطقه نه شهرداری شیراز به جلسه آینده موکول شد.

*معرفی نمایندگان و ناظران شورا در سازمان‌های تابعه شهرداری شیراز

اعضای ناظر و نمایندگان شورا در سازمان‌های تابعه شهرداری شیراز نیز برای سال چهارم دوره پنجم شورای اسلامی شهر شیراز به مدت یک سال معرفی شدند.

با رأی موافق اعضا «علی ناصری» نماینده و ناظر شورا در سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز  شد.

همچنین «محمدتقی تذروی» به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان حمل‌ونقل بار شهرداری شیراز، «ابراهیم صبوری» به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری شیراز، «نواب قائدی» نماینده شورا در سازمان حمل‌ونقل مسافر درون شهری شهرداری شیراز و «قاسم مقیمی» به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان ساماندهی میادین و مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز معرفی شد.

«سینا بنی زمانی» عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز، «سولماز دهقانی» نماینده شورا در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز و «نوذر امامی» نماینده شورا در سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز شد.

با رأی موافق اعضا «سید احمدرضا دستغیب» به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و «سعید نظری» به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز شد.

«احمد تنوری» عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز شد و تعیین تکلیف نماینده و ناظر شورا در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز و کمیسیون‌های ماده 100 ،77 و هیأت حل اختلاف مالیاتی شهرداری به جلسه آینده موکول شد.

*مصوبات جلسه یکصد و چهل و چهارم

در بخش دیگی از این جلسه لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز، درباره تأمین هزینه های اجاره مسکن جهت 30 خانوار از اهالی منازل مسکونی در معرض آسیب ناشی از رانش کوه منصورآباد مورد بررسی قرار گرفت که براساس آن به شهرداری شیراز اجازه داده شد به منظور همکاری و تأمین هزینه های اجاره منزل مسکونی این خانوارها به مبلغ هر خانوار 500 میلیون ریال رهن و 25 میلیون ریال اجاره ماهیانه حداکثر به مدت یک سال از ردیف اعتباری  بودجه سال 1399 شهرداری شیراز با عنوان حوادث غیرمترقبه اقدام کند.

نامه فرمانداری شیراز در خصوص ایراد به مصوبه تعیین نرخ کرایه جابه جایی مسافر در شبکه حمل و نقل مسافر شیراز شامل ناوگان اتوبوسرانی، مینی‌بوس رانی و خطوط تاکسی در سال 99  نبز بررسی و با کسب آراء لازم اصلاح و به تصویب رسید.

دیگر نامه فرمانداري در خصوص دستورالعمل اجرايي بندهاي ٨-١٤ و ٣٠ ماده ٨٠ قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران با حضور اعضا بررسی و با توجه به اینکه هیأت تطبیق مصوبات، صرفاً بندهای 2 و 5 ماده 3 مصوبه را مغایر با قوانین و مقررات، حدود وظایف و اختیارات شورای اسلامی شهر شیراز تشخیص داده است با پذیرش ایراد فرمانداری و حذف بندهای 2 و 5 ماده 3 مصوبه مذکور جهت اجرا به شهرداری شیراز ابلاغ شد تا ملاک عمل قرار گیرد.

نامه فرمانداري شيراز درباره اصلاح مصوبه‌هاي با موضوع مديريت تعارض منافع عمومي در شهرداري شيراز نیز بررسی و مقرر شد توضیحات لازم جهت رفع ابهام مصوبه با فرمانداری شهرستان شیراز مکاتبه شود.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۲:۵۳:۰۵

دیدگاه های شما