امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام رییس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت روز خبرنگار

 ن و القلم و ما یسطرون

آگاهی و آگاهی‌بخشی، کلید تحول، پیشرفت و موفقیت جامعه بشری است و‌ از همین روست که امام علی علیه‌السلام (ع) -که این ایام را متعلق به ایشان و خاندان امامت و ولایت می‌دانیم- چه زیبا می‌فرمایند:

* النَّاسُ أَعْدَاءُ مَا جَهِلُوا *

مردمان، دشمنان چيزى هستند كه نسبت به آن ناآگاهند.

آری؛ ریشه تمام مشکلات، گرفتاری‌ها و دشمنی‌ها را باید در جهالت و نادانی جستجو نمود؛

در این میان رسالت مبارزه با این جهالت بر دوش مردان و زنانی است که برای آگاهی‌بخشی فداکارانه تلاش می‌کنند و در این جهاد روشنگری، خبرنگاران، سربازان بی‌نام و نشان و بی‌مزد و مواجب میدان مبارزه‌اند.

هفدهم مرداد‌ماه سالگرد عروج شهید محمود صارمی و روز بزرگداشت مقام خبرنگار، فرصتی است تا بیش از هر زمان دیگر، به شأن و جایگاه اصحاب رسانه، خبر و خبرنگار پی برده و تلاش این عزیزان در تنویر افکار آحاد ملت را تکریم نمائیم.

پر واضح است که حرفه خبرنگاری با دشواری‌ها و مخاطرات بی‌شماری روبروست که ایمن‌سازی آن با حمایت و پشتیبانی متولیان امر میسر خواهد بود.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید عرصه‌ی خبررسانی، محمود صارمی با ارج نهادن به تلاش‌های کم‌نظیر خبرنگاران خوش‌اندیش و روشن‌ضمیر، علی‌الخصوص فعالین عرصه خبر در شهر شیراز و استان فارس، امیدوارم که با بسترسازی هوشمندانه، زمینه حضور کارآمد و اثرگذار خبرنگاران در حوزه‌های گوناگون جامعه بیش از پیش فراهم آید.

 سید عبدالرزاق موسوی

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز

۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۳:۰۰:۲۱

دیدگاه های شما