امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به وطن

بیست و ششم مرداد ماه، یادآور بازگشت اولین گروه از آزادگان  پس از سال‌ها اسارت به خاک وطن است.

امروز بیش از سی سال از این واقعه می‌گذرد؛ بسیاری از آنان در بین ما نیستند. برخی از آنان با مشکلات و گرفتاری‌های زندگی دست به گریبان هستند و برخی نیز توفیق خدمت به مردم و کشور یافتند. اما همه آنان در یک مهم با هم مشترک بوده و هستند: همه آنان دل در گرو آرمان‌های انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و ارزش‌های ایثار و مقاومت در مقابل دشمن و در زندان‌های عراق دارند.

اینجانب که افتخار حضور در جمع آزادگان را دارم، امروز را فرصتی می‌پندارم تا هم آزادگان و هم مدیران و مسؤولان کشور و آنان که به نام شهدا و جانبازان در این کشور مسؤولیتی را بر عهده دارند، یک بار دیگر به گذشته و آرمان‌ها و شعارهای انقلاب و پیام شهدا رجوع کرده و نقش و جایگاه خود را دوباره بازیابیم. و ببینیم که قرار بود در کجا باشیم و کجا هستیم.

امروز بیش از هر زمان دیگری جامعه ما و به‌ویژه مدیران و مسؤولان در هر سطحی به ارزش‌های اخلاقی، انسانی و فرهنگ ایثار و شهادت نیازمندیم.

این روز را به همه عزیزان آزاده و خانواده‌های آنان و کسانی که به آزادگان و آرمان‌های آنان فکر می‌کنند، تبریک عرض نموده و به روح بلند شهدا و به طور خاص شهدای آزاده و آزاده بزرگ، مرحوم حجت‌الاسلام ابوترابی -که اسوه و الگوی همه خوبی‌ها بود-، سلام و درود می‌فرستیم. 

سید عبدالرزاق موسوی

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز

۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۱:۰۸:۵۴

دیدگاه های شما