امروز: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر شیراز انجام گرفت؛ تصویب طرح احداث روگذر در محور گویم – شیراز

با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، طرح احداث روگذر در محور گویم شیراز به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز در در یکصد و چهل و هفتمین جلسه صحن علنی این شورا، با بررسی گره ترافیکی محور شمال غرب شیراز (محدوده گویم)، اعضای شورا با بحث و بررسی پیرامون گره ترافیکی محور شمال غرب شیراز در محدوده گویم و تشدید شرایط ترافیکی این محور در آینده‌ای نزدیک با راه‌اندازی آزاد راه شیراز - اصفهان، پس از مذاکره در خصوص گزینه‌های پیشنهادی کوتاه مدت و بلند مدت و انجام مهندسی ارزش، طرح احداث روگذر در این محدوده به تصویب رسید.

دلایلی همچون عدم نیاز به تملک اراضی، هزینه و زمان اجرایی کمتر، نداشتن معارض تاسیسات و همچنین قابلیت اجرایی بیشتر، ازجمله مواردی بود که اعضای شورا در خصوص انتخاب گزینه احداث روگذار، به آنها استناد کردند.

در ادامه لایحه شهرداری شیراز در خصوص اخذ مجوز انعقاد قرارداد پروژه تکمیل فیبر نوری کلانشهر شیراز از طریق سرمایه‌گذاری و‌‌‌ بهره‌برداری به روش BOLT برای بررسی کارشناسی به کمیسیون‌های مشترک هوشمندسازی و فناوری اطلاعات و برنامه و بودجه ارجاع شد.

در این جلسه با تصویب اکثریت اعضای شورای شهر، تقاطع رحمت - احمد بن موسی (ع) به نام مدافعان سلامت نامگذاری شد.

همچنین در راستای بررسی مصوبات کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی، اعضای شورا با نامگذاری اماکن و معابر دیگری در سطح شهر به نام‌های حلاج، وصاف شیرازی، زرمهر شیرازی، سینا و شهید طمراس رحیمی و تغییر نام خیابان ایمان جنوبی به نام ایمان موافقت کردند؛ نامگذاری پارک کوهستانی به نام ابن مقله خوشنویس نیز برای بررسی کارشناسی به کمیسیون نامگذاری ارجاع شد.

گزارش نهایی حسابرسی مربوط به سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1396 شهرداری شیراز نیز در این جلسه بررسی و مورد تایید اعضا قرار گرفت.

در ادامه، مصوبه آئین‌نامه نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر شیراز با تغییر عنوان «دستورالعمل اجرایی بند 24 ماده 80 قانون شوراها» اصلاح شد.

در پایان این جلسه ایراد فرمانداری به لایحه اصلاح مصوبه دستورالعمل تشویقی، نوسازی بافت‌های فرسوده در دستورکار صحن علنی قرارگرفت و با اصلاح آن موافقت شد.

گفتنی است در ابتدای جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، ضمن تقدیر از سه پزشک شیرازی به نمایندگی از پزشکانی که در مبارزه با کرونا کوشش‌های فراوانی داشته‌اند، دکتر حمیرا وفایی رییس سازمان نظام پزشکی شیراز نیز به ایراد سخنرانی پرداخت.

پایان/

۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۶:۱۶:۰۲

دیدگاه های شما