امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز: نگاه درآمدزا به فرهنگ و هنر از اثرگذاری آن بر جامعه می‌کاهد

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه شهر علاوه بر رشد کالبدی و فیزیکی نیاز به رشد فرهنگی و اجتماعی دارد، گفت: بر همین اساس است که در مدیریت شهر هم باید جسم مردم و هم روح آنها دیده شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «احمدرضا دستغیب» در بازدید از فرهنگسرای نرگس که اولین مرکز تخصص آموزش های مجازی شهرداری شیراز است، اظهار داشت: آموختن هنر چه با هدف راه‌اندازی کسب‌وکار باشد و چه برای لذت از ذات هنر، به تعالی روح شهروندی و ارتقای فرهنگ شهروندی کمک می‌کند.

وی در این بازدید که به اتفاق رئیس و جمعی از مدیران فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری انجام شد، تاکید کرد: هرچه بیشتر مردم را به مباحث فرهنگی و هنری جذب کنیم به همان میزان از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی کم کرده و در راستای تقویت و رشد فکری شهروندان گام برداشته‌ائیم.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که نگاه درآمدزایی به مقوله فرهنگ، از اثرگذاری آن بر رشد جامعه می‌کاهد، گفت: فرهنگسراهای شهرداری با هزینه‌های حداقلی که دریافت می‌کنند، فرصت مناسبی را برای فراگیری موضوعات فرهنگی و هنری در اختیار شهروندان قرار می‌دهند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز با اعلام این خبر که فرهنگسرای نرگس اولین مرکز تخصصی است که نشست‌های تخصصی فرهنگی، هنری، اجتماعی را به صورت مجازی به شهروندان ارائه می‌دهد، تشریح کرد: در حال حاضر پنج فرهنگسرا به طور همزمان آموزش‌های مجازی را تحت عنوان «شهرآموز» به شهروندان ارائه می‌دهند.

جعفری این آموزش‌ها را شامل آموزش قرآن و معارف در فرهنگ سرای قرآن و عترت، برگزاری نشست‌های تخصصی ادبیات در فرهنگسرای کتاب، آموزش آفرینش‌های هنری در فرهنگسرای هنر، آموزش‌های موسیقی در فرهنگسرای بعثت و ثبت‌نام و پشتیبانی اولیه نیز در فرهنگسرای سلامت عنوان کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور در دوران شیوع بیماری کرونا این سازمان تلاش کرده است خدمات فرهنگی را به صورت گسترده و متناسب با اوضاع اقتصادی به شهروندان ارائه دهد.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۶:۱۸:۲۰

دیدگاه های شما