امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و چهل و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد و چهل و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه شهرداری، شورای اسلامی شهر شیراز و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در ابتدای این جلسه و پس از نطق رئیس شورای اسلامی شهر شیراز و سخنرانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نامه رئیس کارگروه ماده 18 سرویس مدارس شهرستان شیراز درباره نرخ خدمات حمل‌ونقل دانش آموزان برای سال تحصیلی 1400-1399 بررسی و با رای موافق اعضا به تصویب رسد.

به این ترتیب و براساس شرایط موجود متأثر از شیوع ویروس کرونا در کشور، عدم تصمیم گیری مشخص دولت در خصوص وضعیت تحصیلی سال جاری، مشخص نبودن آمار مربوط به دانش آموزان و نحوه ارائه خدمات سرویس مدارس و همچنین با توجه به احتمال اتخاذ تصمیمات مقطعی در خصوص فعالیت مدارس در طول سال تحصیلی متناسب با شدت و ضعف کنترل بیماری، نرخ خدمات حمل و نقل دانش آموزان مدارس شیراز برای سال تحصیلی 1400- 1399 با افزایش 35 درصدی نسبت به سال گذشته براساس نوع خودرو، تعداد روزهای هفته و ظرفیت های مختلف خودرو تصویب شد.

بر این اساس برای مسیرهای پر ترافیک 10 درصد به نرخ ورودی و نرخ هر کیلومتر سال 99 اضافه می‌شود و تعیین مسیر پرترافیک نیز توسط سازمان حمل‌ونقل مسافر شهرداری خواهد بود.

همچنین برای مسافت‌های بالاتر از 20 کیلومتر به ازای هر کیلومتر مازاد به میزان 1 درصد نرخ فوق به مبلغ کل کرایه اضافه و از تاریخ ابلاغ این مصوبه کلیه مصوبات قبلی در این خصوص ملغی می‌شود.

در بررسی لایحه شهرداری شیراز برای مساعدت به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس جهت برپایی نمایشگاه دائمی موزه دفاع مقدس رای موافق اعضا حاصل شد و به تصویب رسید. به استناد بند 4 ماده 80 قانون شورا و ماده 7 از فصل دوم آیین‌نامه در خصوص نحوه هزینه کرد مواد 16 و 17 بودجه شهرداری، به این مجموعه اجازه داده شد مبلغ 1 میلیارد ریال به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس مساعدت کرده و به منظور جلو گیری از موازی‌کاری، کلیه برنامه‌های اجرایی مربوط به حوزه دفاع مقدس با هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان انجام شود.

دیگر لایحه شهرداری شیراز درباره پرداخت مبلغ 93 میلیون و ششصد و پنجاه هزار ریال به خانواده «حمید منصوری» راننده درگذشته دستگاه آبپاش سازمان عمران بابت هزینه‌های کفن و دفن نامبرده بود که پس از بررسی به تصویب اعضا رسید و به موجب آن به شهرداری اجازه داده شد این مبلغ را از محل ماده 17 بودجه سال 99 به خانواده وی پرداخت کند.

انتخاب نماینده شورا در شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز و نیز کمیته فنی کمیسیون ماده 5 قانون شورای عالی شهرسازی و معماری ، برای سال چهارم دوره پنجم شوراي اسلامي شهر شيراز با معرفی «ابراهیم صبوری» همراه بود و با توجه به انصراف «ابراهیم صبوری» از عضویت در هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی، «نوذر امامی» به عنوان نماینده شورا معرفی شد.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۲۴:۰۴

دیدگاه های شما