امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

«سولماز دهقانی» خبر داد: گام‌های شیراز برای کسب عنوان شهر ملی دوچرخه

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از مرکز مانیتورینگ بیدود گفت: با توجه به زیرساخت فراهم شده و اقداماتی که در خصوص استفاده شهروندان از دوچرخه‌های اشتراکی صورت گرفته می‌توان بر معرفی شهر شیراز به عنوان شهر ملی دوچرخه برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سولماز دهقانی» با اشاره به این بازدید که با همراهی دکتر «مجتبی زوربخش» معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار شیراز و سرهنگ «مصطفی عباسی» رئیس پلیس راهور فارس انجام گرفت با اشاره به استقبال چشمگیر شهروندان از دوچرخه‌های اشتراکی، اظهار داشت: از 27 آذرماه 98 سال گذشته تا ابتدای شهریور ماه 196هزار و 409 سفر توسط این دوچرخه‌ها انجام گرفته که تعداد سفرها به صورت روزانه به هزار و 800 مورد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد در این بازه زمانی از 75 هزار و 686 کاربر ثبت‌نام کرده، 32 هزار و 508 کاربر از سفرهای بیدود بهره برده و متوسط زمان هر سفر نیز 28 دقیقه بوده است.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به بازدید از قسمت‌های مختلف مرکز مانیتورینگ شرکت پاک چرخ ایرانیان و ارائه گزارش از سوی این شرکت، تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه کرونا تعداد دوچرخه‌های اشتراکی فعال شده در شیراز در حال حاضر هزار و 800 مورد است که یکی از راه‌های ایمن برای حمل‌ونقل مسافر درون شهری محسوب می‌شود.

وی تک سرنشین بودن و عدم استفاده از وجه نقد در پرداخت کرایه را از مهمترین مزایای این طرح دانست و افزود: علاوه بر این استفاده از شیوه حمل‌ونقل با دوچرخه سبب کاهش آلودگی هوا و ضامن سلامت شهروندان است.

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: در دو الی سه ماه آینده کاربران IOS نیز امکان دریافت اپلیکیشن دوچرخه‌های اشتراکی را خواهند داشت.

دهقانی با تاکید بر اینکه امروزه در بسیاری از شهرهای توسعه یافته به کارگیری متدهای حمل‌ونقلی پاک در دستور کار قرار گرفته و استفاده از دوچرخه و اسکوتر از اولویت‌های مدیریت شهری است، اضافه کرد: از آنجا که شهر شیراز از جمله کلانشهرهای با هوای پاک محسوب می‌شود حفظ این وضعیت از مهمترین دستور کارهای مدیریت شهری است.

گفتنی است در این بازدید در خصوص توسعه محدوده دوچرخه‌های اشتراکی در دیگر مناطق و محله‌ها و همچنین افزایش لاین دوچرخه گفتگوهایی مطرح شد.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۸:۴۳:۲۷

دیدگاه های شما