امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای اسلامی شهر شیراز: برخی دلالان در دستگاه‌های عمومی به دنبال سودجویی از مال مردم هستند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه برخی دلالان در دستگاه‌های عمومی به دنبال سودجویی از مال مردم هستند، تأکید کرد: تا زمانی که تمامی بسترهای فساد و تخلف در شهرداری برچیده شود، هیچ چیزی نباید در مسیر تلاش شورای پنجم در راستای شعار شفافیت و سالم‌سازی فضای ارائه خدمت به شهروندان ممانعت ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» در پایان دومین جلسه از سلسله جلسات بررسي راهكارهاي كاهش تخلف با اولويت آسان‌سازي نحوه محاسبه و اخذ عوارض در شهرداری که با حضور اعضای شورا، شهردار و مدیران شهرداری شیراز برگزار شد، با بیان اینکه مسائل بسیار خوبی در این دو جلسه مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار داشت: انتظار ما این است که جمع‌بندی نهایی این جلسات فشرده به سرعت و با دقت و حساسیت بالایی وارد فاز اجرایی شود.

وی با اذعان به اینکه در شهرداری‌ها مانند بسیاری از دستگاه‌های دیگر در کنار مدیران و کارکنان صادق و خدوم، دلالان و افراد سودجو و فرصت‌طلبی وجود دارد که به دنبال منافع اقتصادی شخصی و یا گروهی هستند، تأکید کرد: ما در این جلسات به دنبال راهکارهایی هستیم که تا جایی که امکان دارد دست این قبیل افراد را از مال و حقوق مردم و شهرمان کوتاه‌تر کند.
موسوی اشکالات جدی در نحوه محاسبات پیچیده عوارض را یکی از زمینه‌های تخلف در شهرداری‌ها دانست و گفت: واقعیت این است که نگاه عمومی به دستگاهی همچون شهرداری این است که چون عمدتاً درگیر مسائل اجرایی‌اند در مسائل اساسی و بنیادین کمتر ورود می‌کنند.
وی تصریح کرد: در این مورد خاص ما موظف هستیم راهی پیدا کنیم تا محاسبه عوارض برای عموم مردم آسان شود و در هر سطحی بدانند که در روند اداری و مالی شهرداری چه اتفاقی برای حق و حقوق آنها می‌افتد.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز با یادآوری شعار شورای پنجم و شهرداری فعلی در جهت شفافیت و سالم‌سازی در حوزه خدمت‌رسانی به شهروندان، تأکید کرد: تا زمانی که تمامی بسترهای فساد و تخلف در شهرداری برداشته شود، هیچ چیزی نباید مانع عمل به این شعار ما شود.
موسوی مباحثه و مذاکرات اعضای شورا و مدیران ارشد شهرداری در این موضوع و در دو جلسه گذشته را بسیار خوب و کاربردی توصیف کرد و افزود: اینکه بعد از چندین ساعت مذاکره و بررسی درک مشترکی از یک مسأله بسیار مهم و کلیشه‌ای همچون کاهش تخلفات و آسان‌سازی نحوه محاسبه و اخذ عوارض ایجاد می‌شود، نشان از این دارد که رسیدن به راه حل مشترک و ماندگار در این شهر، قابل دسترس است.
 گفتنی است در پایان این جلسه، سه راهکار پیشنهادی در خصوص کاهش تخلفات و آسان‌سازی نحوه محاسبه و اخذ عوارض مورد توافق اعضای شورا و مدیران شهرداری قرار گرفت و مقرر شد راهکارهای دیگر نیز پس از بررسی در کارگروه ویژه در جلسات بعدی ارائه شود.
 پایان خبر/ 
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۲۰:۵۷

دیدگاه های شما