امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز: تقاطع غیر همسطح شهیدان یغمور مهر ماه به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام اینکه پروژه تقاطع غیر همسطح شهیدان یغمور (باهنر، کمربندی) به زودی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این پروژه که مشتمل بر یک دستگاه پل روگذر ۸ دهانه‌ای و دارای دو باند رفت و برگشت است اکنون مراحل پایانی اجرایی خود را طی می‌کند.

دکتر «نواب قائدی» افزود: در تلاش هستیم پس از تکمیل عملیات روکش نهایی آسفالت، تامین روشنایی و فضای سبز این پروژه را در نیمه اول مهرماه امسال به بهره برداری برسانیم.

وی ایمن سازی کمربندی، تکمیل رینگ پیرامونی شهر، افزایش ضریب ایمنی تردد، کاهش ترافیک و زمان سفر در تقاطع، افزایش ترافیک روان از بلوار باهنر جنوبی به شهرک‌های فرهنگیان، بهاران، فررزانگان و برعکس را از جمله اهداف اجرای این پروژه برشمرد و افزود: علیرغم اینکه اجرای پروژه عمرانی در رینگ کمربندی شیراز مشکلات خاص خود را دارد اما با زمان‌بندی و مدیریت مناسب، این پروژه روند اجرایی خوبی را طی کرده است.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین در بازدید از پروژه زیرگذر تقاطع استاد محمد بهمن بیگی، طول مسیر این پروژه را ۶۰۰ متر عنوان کرد و افزود: این پروژه در واقع فاز دوم تقاطع غیر همسطح استاد بهمن بیگی است که بزرگراه مهندسین را به بزرگراه گلبهار (توسعه جنوب) متصل می‌کند.

او به نقش این زیرگذر در کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر نیز اشاره کرد و افزود: با اتصال این پروژه به بلوار طلائیه، همشهریان ساکن در شهرک‌هایی چون میانرود، فرزانگان و فرهنگیان می‌توانند از طریق بلوار طلائیه و این زیرگذر به سمت میدان معلم و بلوار معالی آباد ترددی سریع و ایمن داشته باشند.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز همچنین در بازدید از پروژه چپگرد صدرا خاطرنشان کرد: ارتباط بین شهر صدرا و کلانشهر شیراز و لزوم تسهیل در تردد شهروندان این دو شهر ایجاب می‌کرد تا این پروژه به اجرا درآید و با اتمام عملیات اجرایی آن شهروندان شاهد رفع تداخل خروجی شهر صدرا و شیراز خواهند بود.

قائدی با اشاره به اینکه در اجرای این پروژه با سختی‌هایی مواجه بوده‌ایم، تصریح کرد: شاید اجرای این پروژه به ظاهر ساده به نظر برسد، اما وجود موانعی چون تاسیسات فیبر نوری و لوله‌های گاز در مسیر، قرار گیری در مسیر پرتردد ورودی شهر و لزوم همزمان جریان ترافیک و اجرای پروژه باعث شده بود تا احداث این تقاطع از اجرای یک تقاطع سه سطحی هم سخت‌تر باشد.

وی از صبر و تحمل مردم و همچنین تلاش شبانه روزی پرسنل شهرداری به ویژه سازمان عمران شهرداری قدردانی و ابراز امیدواری کرد: اجرای این پروژه بتواند موجبات رضایتمندی شهروندان شهرهای صدرا و شیراز را فراهم سازد.

گفتنی است در این بازدید مهندس «نوذر امامی» و دکتر «لیلا دودمان» دیگر اعضای کمیسیون عمران و حمل‌ونقل، معاون فنی و عمرانی، رئیس سازمان عمران و دیگر مدیران شهرداری نیز حضور داشتند.

پایان خبر/ 

۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۸:۵۳:۱۰

دیدگاه های شما