امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

امامی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز: شیرازی‌ها از بدو انقلاب تا کنون قربانی اختلافات درونی می‌شوند

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز معتقد است درحالی‌که کلان‌شهرهای رقیب با اتحاد و انسجام مثال‌زدنی، یپشرفت‌های محسوسی در سطح کشور داشته‌اند، شیرازی‌ها از بدو انقلاب تا کنون قربانی اختلافات درونی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «نوذر امامی» در نشست هم‌اندیشی اعضای این شورا با نمایندگان شیراز در مجلس؛ با اذعان به اینکه از بدو انقلاب تا کنون شیراز از اختلافات سیاسی و نبود وحدت و انسجام کافی ضربه خورده است، اظهار داشت: در زمانی که یکی از کلان‌شهرهای هم‌تراز شیراز 27 درصد از بودجه کشور را به خود اختصاص داده بود، شهر ما به تنها 3 درصد دست یافت که نشان از اتحاد و انسجام دیگران و اختلافات تمام نشدنی شیرازی‌ها بر روی مسائل سیاسی یا حتی مسائل کم اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه ما در شیراز وجوهات مشترک زیادی داریم، تأکید کرد: تقویت ارتباطات و تعاملات گروه‌ها، جریان‌های مختلف و همه مردم و مسؤولان شیراز می‌تواند بسیاری از مشکلات مردم این شهر را حل کند؛ در غیر این صورت تردید نکنیم که همه ظرفیت‌ها و نیروهای بالقوه ما، همچنان همدیگر را خنثی خواهند کرد.

قابل قبول نیست که شورا محدود به شهرداری شود

امامی در ادامه با بیان اینکه تمام مسؤولیت‌ها را به گردن شورا و شهرداری انداخته‌اند اما اختیارات آنها هر روز محدودتر می‌شود، افزود: قابل قبول نیست که شورا محدود به شهرداری شود در حالیکه در تمام جهان پارلمان محلی بر تمام ارگان‌های شهر مدیریت می‌کند.

به اعتقاد این عضو شورای شهر شیراز، طرح جامع مدیریت شهری کلید حل بسیاری از مشکلات کلان‌شهرها است و باید مورد حمایت دولت و مجلس قرار گیرد.

ساخت و سازهای غیرقانونی و به طور کلی موضوع حریم شیراز موضوعی فراتر از شهرداری و حاکمیتی است.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز همچنین با انتقاد از اینکه دولت به تعهدات خود در موضوع بازآفرینی شهری پایبند نیست؛ به معضل حاشیه‌نشینی در شیراز اشاره و تصریح کرد: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی و به طور کلی موضوع حریم شیراز موضوعی حاکمیتی است و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند این بار سنگین را به دوش بکشد. 

باید کاری کنیم که باغ‌داران شیراز برای حفظ این فضای سبز انگیزه کافی داشته باشند.

امامی طرح تفصیلی باغات قصردشت را دارای اشکالات عمده دانست و گفت: بسیاری از باغات شیراز در حال خشک شدن هستند و باید با همکاری همه‌جانبه کاری کنیم که باغداران شیراز برای حفظ این فضای سبز انگیزه کافی داشته باشند.

وی با بیان اینکه مناطقی در شیراز به مثابه گنج‌های خوابیده و بلااستفاده وجود دارند، از نمایندگان مجلس خواست برای استفاده از ظرفیت‌های شیراز به کمک شورا و شهرداری بیایند.

امامی همچنین با انتقاد از نوع نگاه به سرمایه‌گذاران در شیراز، اذعان کرد: باید بگویم سرمایه‌گذار هیچ ارزشی در نگاه بسیاری از مسؤولان این شهر ندارد و حتی به چشم بد هم به او نگاه می‌کنند؛ در حالیکه باید فضایی مهیا کنیم که با سرمایه‌گذار به عنوان کارآفرین و اشتغال‌زا با نهایت احترام و حمایت رفتار شود.

این عضو شورای شهر شیراز در پایان با انتقاد از بلاتکلیفی موضوع تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری شیراز، تصریح کرد: به نظر می‌رسد دل وزارت کشور به حال این شهر نمی‌سوزد و معلوم نیست این وضعیت شهرداری شیراز باید تا کی مبهم بماند.

پایان/
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۵:۰۹

دیدگاه های شما