امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر شیراز

یکصد و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب طرح دو فوریتی تغییر زمان برگزاری جلسات صحن علنی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و پنجاهمین جلسه علنی شورا و پس از ایراد دو نطق پیش از دستور، طرح دو فوریتی جمعی از اعضا درخصوص تغییر زمان برگزاری جلسات صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز از بعداز ظهر چهارشنبه به بعد از ظهر یکشنبه هر هفته مطرح شد که با رای موافق اعضا به تصویب رسید.

دیگر طرح اعضای شورا اختصاص سه قطعه در بهشت احمدی شیراز به ایثارگران دیگر بود تا مواردی همچون اختصاص یک قطعه بسیار بزرگ تحت عنوان قطعه سرباز وطن در آرامستان بهشت احمدی به منظور واگذاری رایگان قبر به آزادگان و همسران آنان، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران آنان، رزمندگان با سابقه حضور شش ماه و بالاتر در جبهه، کانون بازنشستگان ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع در استان فارس، ایثارگران ارتش، ایثارگران سپاه پاسداران و دیگر نهادهای این موضوع از جمله وزارت دفاع، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موضوع جهت بررسی مجدد به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا اعاده تا ظرف مدت دو هفته موارد پیشنهادی اعضا اعلام و تصمیم لازم اتخاذ شود.

سومین طرح مورد بررسی در جلسه فوق موضوع نامگذاری روزی به عنوان روز «پاکبان» به منظور افزایش مشارکت اجتماعی در حفظ، نگهداری و زیبایی شهر و به پاس قدردانی از زحمات پاکبانان بود که با آن موافقت شد و بر این اساس و با رای مثبت اعضا روز 21 اسفند ماه به عنوان روز پاکبان نامگذاری شد.

لایحه شهرداری درباره خواهرخواندگی شیراز و قونیه ترکیه دیگر دستورکار این جلسه بود که به تصویب رسید و به منظور تقویت دیپلماسی شهری و در راستای بهبود روابط بین ملت­ها، تبادل اطلاعات و تجربیات و همچنین توسعه مناسبات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به شهرداری شیراز اجازه داده شد، اقدامات قانونی و تشریفات لازم برای تحقق خواهرخواندگی شیراز و قونیه را انجام دهد.

نامه نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر شیراز در خصوص بررسی مصوبات این کمیسیون دستور کار دیگر جلسه یکصد و پنجاهم بود که با رای موافق اعضا با نامگذاري كوچه 10 خيابان كارگران به نام شهيد «واحد كارآمد»، نامگذاري كوچه 11 خيابان كارگران به نام شهيد «كرامت صادقي»، نامگذاري كوچه 3 / 14 خيابان كارگران به نام شهيد «حاجي شعبان پور»، نامگذراي كوچه 16 خيابان كارگران به نام شهيد «اسماعيل شنبدي» و نامگذاري كوچه روبرو حسينه «شهيد دستغيب» واقع در خيابان شهيد «عابديني» به نام شهيد «محمد رضا نوذري» موافقت شد.

تصمیم کمیسیون نامگذاری شورا درباره نامه شهرداری شیراز مبنی بر درخواست تغییر نام خیابان شهید گرجی نیز در ادامه بررسی و با تصمیم کمیسیون بر عدم تغییر نام خیابان مذکور موافقت شد.

همچنین بند یک تصمیم کمیسیون نامگذاری شورا درباره نامگذاري كوچه 6 / 17 خيابان ستارخان به نام «شهيد رحيم نجف زاده» نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد این بند جهت بررسی مجدد به کمیسیون مذکور بازگردانده شود.

بررسی مجدد نامه استعفای «سینا بنی زمانی» از هیئت امنای مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز به علت خطای سیستمی رخ داده دستور کار پایانی یکصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز بود که پس از رای‌گیری دوباره، «سولماز دهقانی» به عنوان عضو جایگزین معرفی شد.

پایان/

 

۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۸:۳۰:۲۶

دیدگاه های شما