امروز: شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

در یکصد و پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری مکلف شد طرح راهبردی شهر هوشمند را ظرف مدت 6 ماه تهیه و به شورای شهر شیراز ارائه کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در یکصد و پنجاه و یکمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز که با ارائه برنامه‌های سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز آغاز شد، طرح کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورا درباره ارائه قابلیت‌های هوشمندسازی شهر شیراز به تصویب رسید و بر این اساس شهرداری مکلف شد طرح راهبردی شهر هوشمند را ظرف مدت 6 ماه تهیه و به شورای اسلامی شهر شیراز ارائه کند.
همچنین طرح یک فوریتی جمعی از اعضای شورا درباره احداث المان شهدای نهضت سوادآموزی بررسی و علاوه بر اعلام وصول طرح یاد شده مقرر شد موضوع با قید یک فوریت جهت بررسی به کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به عنوان کمیسیون اصلی رسیدگی کننده و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک به عنوان کمیسیون فرعی ارسال شود.
لایحه شهرداری شیراز در خصوص تصویب «سند راهبردی مدیریت پایدار فضای سبز شیراز» بر اساس مطالعات بازنگری طرح جامع فضای سبز شهر شیراز دیگر موضوع مورد بررسی در این جلسه بود که مقرر شد موضوع جهت بررسی مجدد و رفع ایرادات شکلی لایحه شهرداری به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا بازگردانده شود.
همچنین لایحه شهرداری شیراز مبني براصلاح مصوبه درباره واگذاري حدود دو هزار مترمربع از زمين با پلاك ثبتي واقع در محدوده جبل دراك به اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان فارس با حفظ مالكيت شهرداري در قالب اذن در انتفاع به منظور احداث كتابخانه عمومي بزرگ شيراز و تغيير كلمه «اذن انتفاع» به «حق انتفاع» مطرح و به تصویب اعضا رسید.
دیگر دستور کار این جلسه بررسی لایحه شهرداری شیراز در خصوص اخذ مجوز انعقاد قرارداد پروژه تکمیل شبکه فیبرنوری کلانشهر شیراز از طریق سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری به روش BOLT بود که پس از بررسی مقرر شد شهرداری ظرف مدت دو هفته برآورد مبلغ پایه سرمایه‌گذاری را بر اساس نظریه کارشناسان رسمی دادگستری، مدت زمان بهره‌برداری، سهم شهرداری از سرمایه‌گذاری را مشخص و طی نامه‌ای به شورا ارائه کند تا موضوع در کمیسیون تلفیق شورا بررسی شود.
پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۰۷:۰۶

دیدگاه های شما