امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای شهر شیراز: کوچه ادیان بهسازی می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به طرح بهسازی و اصلاح مبلمان شهری کوچه ادیان، این معبر تاریخی را «میراث معنوی» منحصر به فرد و ارزشمند فرهنگی، مذهبی دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز دکتر «سید احمدرضا دستغیب» با اشاره به یکصد و سی و چهارمین جلسه این کمیسیون که با حضور اعضا، مدیران شهرداری و جمعی از مشاوران و کارشناسان شورا و شهرداری برگزار شد، گفت: پیرو سیاست‌های راهبردی شورای پنجم در خصوص زنده‌سازی معابر تاریخی فرهنگی و مذهبی شهر و پیگیری‌های کمیسیون، طرح پیشنهادی شهرداری در خصوص بهسازی و اصلاح مبلمان شهری کوچه ادیان مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به ارائه پیشنهادات اصلاحی ئر خصوص این معبر در جلسه فوق، تصریح کرد: مقرر شد تهیه پیوست فرهنگی، اجتماعی، کوچه ادیان به عنوان یک میراث معنوی منحصر به فرد پس از بررسی‌های همه جانبه نظیر حوزه‌های ترافیکی، منظر شهری، کاربری‌ها با رعایت حقوق ساکنان بررسی و نتایج در قالب لایحه به شورا ارائه شود.

وی با اشاره به موضوع «ساخت تندیس و المان جدید سرلشگر خلبان شهید عباس دوران» نیز گفت: مقرر شد شهرداری ظرف مدت دو هفته با پیگیری طراحی و ساخت المان، در خصوص جانمایی و نصب المان نیز سه مکان مناسب را به کمیسیون پیشنهاد دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز همچنین از بررسی و ارزیابی اجرای تکلیف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در بودجه سال ۱۳۹۹ گفت و افزود: نتایج و گزارشات شهرداری به کمیسیون تلفیق شورا ارجاع خواهد شد.

دستغیب به بررسی طرح احداث خانه شهریاران جوان نیز اشاره داشت و تصریح کرد: ظرف مهلت یک هفته کمیته‌های اجتماعی،فرهنگی و هنری نتایج بررسی‌های خود را به کمیسیون ارائه می‌کنند.

پایان/ 

۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۰:۵۰

دیدگاه های شما