امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس کمیسیون هوشمندسازی شورای شهر شیراز: کاغذ از سایت‌های اداری شهرداری حذف می‌شود

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره بر حذف کاغذ از سایت‌های اداری، شهرداری را موظف دانست اقدامات لازم جهت دستیابی به شهرداری الکترونیک و سیستم peaper less را استخراج کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» با اشاره به چهل و سومین جلسه کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورا که با حضور اعضا برگزار شد با تاکید بر وجود بیش از هزار فرم کاغذی در شهرداری، گفت: مقرر شده است معاونت مالی و اقتصادی، اداره کل امور اداری، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کارگروه مشترکی را تشکیل داده و اقدامات لازم، موارد اصلاحی و موانع موجود در جهت دستیابی به شهرداری الکترونیک و سیستم peaper less را استخراج کنند.

وی تصریح کرد: بر این اساس و با ارائه زمان‌بندی اجرایی طرح و تصویب در کمیسیون و همچنین طرح در صحن شورا بازه زمانی 45 روزه در نظر گرفته شده است.

وی انجام نیازسنجی و ارائه راهکارهای لازم تمامی زیر مجموعه‌های شهرداری را ضروری عنوان کرد و افزود: این کارگروه با حضور نماینده‌ای از کمیسیون تشکیل جلسه خواهد داد و گزارش فعالیت‌ها به صورت هفتگی به اطلاع کمیسیون خواهد رسید.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز گزارش پیشرفت پروژه هوشمندسازی مراکز تحت نظارت سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده های کشاورزی را نیز مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با ارائه گزارش سازمان میادین و ساماندهی مشاغل مبنی برکنترل ورودی میدان تره‌بار و مکانیزه کردن صندوق‌های بازارچه، سامانه پرداخت و تنظیم قرارداد با شرکت جهت اجرای پروژه هوشمندسازی بررسی شد.

وی دیگر دستور کار این جلسه را بررسی عملکرد پروژه شفافیت و بارگذاری اطلاعات در آن دانست که به موجب آن اداره کل بازرسی شهرداری مکلف شد به صورت منظم بارگذاری اطلاعات توسط تمامی حوزه‌های شهرداری در سامانه شفافیت را به صورت ماهانه کنترل کند.

دودمان ادامه داد: درخصوص حوزه‌هایی که اطلاعات به ویژه داده‌های مرتبط با قراردادهای شهرداری به صورت منظم و به روز بارگذاری نشده نیز اقدامات کنترلی لازم ظرف مدت یک ماه انجام می‌گیرد و در صورت نیاز نسبت به ابلاغ اخطار اقدام خواهد شد.

وی اداره کل بازرسی را موظف دانست هر ماه گزارش کنترلی از ورود اطلاعات تمامی حوزه‌های شهرداری به همراه گزارش بازرسی دوره‌ای خود را به کمیسیون هوشمندسازی ارائه دهد تا موضوع در قالب طرح کمیسیون به صحن شورای شهر ارائه شود. این عضو شورای اسلامی شیراز، شهرداری را مکلف دانست براساس مطالعات تطبیقی شهرهای منتخب هوشمند نسبت به تهیه RFB نیز اقدام کرده و پس از تأیید توسط کمیسیون اقدام شود.

وی یادآور شد: توسعه نرم‌افزاری سامانه ارتباط مردمی 137 به نحوی که تحلیل و پردازش داده و داده‌کاوی و همچنین توسعه نرم افزار موبایلی و اپلیکیشن‌های دسترسی مبتنی بر اینترنت نیز در این جلسه مد نظر قرار گرفت.

دودمان با اشاره به سند راهبردی مدیریت پروژه‌ها، بودجه، اهداف و برنامه‌های شهرداری شیراز (PMIS، شهرداری را مکلف دانست ظرف مدت 4 ماه نسبت به ارائه فرآیندهای سیستمی در نظر گرفته شده مرتبط با موضوعات درخواست بودجه، متره و برآورد، مناقصات، انعقاد قرارداد و چرخه نظارت بر اجرا که در قالب یک سامانه یکپارچه و تحت وب در نظر گرفته شده اقدام کند تا موضوع در قالب طرح کمیسیون به صحن شورا ارائه شود.

گفتنی است گزارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات مبنی بر پیشرفت پروژه فیبر نوری در خصوص جابجایی مسیر جدید نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

پایان خبر/ 

۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۰:۱۹

دیدگاه های شما