امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

انعقاد تفاهم‌نامه نحوه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی استاندارد در شیراز

تفاهم‌نامه هشت جانبه نحوه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد با هدف کاهش حاشیه بازار عرضه در شورای اسلامی شهر شیراز منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و در جهت اجرایی کردن نامه هیأت وزیران در زمینه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد تفاهم‌نامه بین بخشی فی‌مابین شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری شیراز، سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، اداره‌کل استاندارد، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان تعاون روستایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس منعقد شد.

بر پایه این گزارش، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه اظهار داشت: تفاهم‌نامه هشت‌جانبه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد در جهت ارتقای سطح دسترسی و سلامت شهروندان و کاهش حاشیه بازار عرضه مستقیم 15 محصول کشاورزی از تولید تا عرضه منعقد شد.

دکتر «علی ناصری» عنوان داشت: طی دو هفته آینده شیوه‌نامه اجرایی تفاهم‌نامه مذکور با حضور ادارات مرتبط تهیه شده و به زودی شاهد راه‌اندازی بازارچه‌های عرضه مستقیم کشاورزی گواهی شده و استاندارد و حذف واسطه‌گری و دلالی در شیراز خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه برای نخستین بار است که در کلان شهر شیراز شاهد چنین رویدادی با مشارکت 8 سازمان خواهیم بود اظهار امیدواری کرد که این اقدام گروهی لبخند رضایت مردم شیراز را به همراه داشته باشد.

گفتنی است این تفاهم نامه با هدف عرضه مستقیم محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد، به منظور ارتقای سطح دسترسی و سلامت شهروندان و کاهش حاشیه بازار در بازارچه‌های عرضه ارزاق عمومی شهرداری شیراز با استفاده از ظرفیت تشکل‌ها و شرکت‌های تولیدی و توزیعی بخش کشاورزی دارای گواهی‌ها و مجوزهای قانونی منعقد شد.

پایان/

۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۰۷:۰۲

دیدگاه های شما