امروز: پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

در یکصد و پنجاه و دومین جلسه عادی شورای شهر شیراز طرح خرید محصولات صنایع دستی و آثار هنرهای تجسمی هنرمندان شیراز از محل بودجه سال 1399 شهرداری به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در یکصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورا طرح یک فوریتی توسعه بازارچه‌های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و دامی بررسی و ضمن اعلام وصول طرح یاد شده موضوع با قید یک فوریت به کمیسیون‌های سلامت، محیط زیست و خدمات شهری به عنوان کمیسیون اصلی رسیدگی کننده و نیز کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک به عنوان کمیسیون فرعی رسیدگی کننده شورا ارسال شد.

دیگر طرح یک فوریتی اعضای شورای شهر در خصوص همسان سازی شارژ کارت‌های رفاهی رانندگان استیجاری شاغل در شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز با کلیه پرسنل رسمی و شرکتی بررسی و ضمن اعلام وصول طرح یاد شده موضوع با قید یک فوریت به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شد.

لایحه شهرداری شیراز درباره اعطاء اذن انتفاع قسمتی از پلاک ثبتی 912/1652 بخش 4 شیراز به مساحت 3071 مترمربع با کاربری خدماتی با حفظ مالکیت شهرداری به سازمان بهزیستی استان جهت ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی، دیگر موضوع مورد بررسی در این جلسه بود که مقرر شد موضوع برای بررسی بیشتر با تشکیل جلسه مشترک به کمیسیون‌های سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شود.

در بررسی طرح اعضا درباره شفاف‌سازی نحوه واگذاری غرفه‌های میادین عرضه میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی با استرداد طرح مذکور موافقت و این طرح بایگانی شد.

طرح خرید محصولات صنایع دستی و آثار هنرهای تجسمی هنرمندان شیراز ارسالی از کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا بررسی و با کسب آراء موافق اعضا به تصویب رسید.

بر این اساس شهرداری شیراز مکلف شد به منظور حمایت از هنرمندان شیرازی، از محل بودجه سال 1399 نسبت به خرید آثار هنرمندان شاخص شهر شیراز در حوزه هنرهای تجسمی تا سقف مبلغ 5 میلیارد ریال جهت استفاده در ابنیه و ساختمان‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری اقدام کرده و رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا به عنوان ناظر شورا بر اجرای این مصوبه نظارت داشته باشد.

دیگر طرح مورد بررسی در یکصد و پنجاه و دومین جلسه صحن عادی، انعقاد قرارداد اجرای پروژه تراموا بود که با کسب اکثریت آرا به تصویب رسید. بر این اساس عبارت «اجرای پروژه تراموا به طول حدود 9 کیلومتر در سه فاز که براساس آن فاز اول حد فاصل شاهزاده قاسم تا دروازه اصفهان، فاز دوم حد فاصل دروازه اصفهان تا آرامگاه سعدی و فاز سوم به تکمیل و تصویب مطالعات و تصویب در شورای اسلامی شهر تعریف شده به « اجرای پروژه تراموا بطول حدود 9.5 کیلومتر در فاز اول حدفاصل آرامگاه سعدی – کلبه سعدی – چهارراه ادبیات – میدان قائم، فاز دوم حدفاصل میدان قائم - خیابان هجرت- ارگ کریم خانی – حرم حضرت شاهچراغ (ع) - شاهزاده قاسم و فاز سوم حد فاصل شاهزاده قاسم - بلوار سیبویه و پایانه استقلال» تغییر پیدا کرد.

گفتنی است در این ابتدای جلسه و پس از سخنرانی «سید علی نقی لقمانی» سرپرست معاونت گردشگری و زیارتی استانداری فارس به مناسبت روز جهانی گردشگری و ارائه گزارشی از «جواد بهادری» معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز در خصوص اقدامات شهروند محور و انسان مدار این معاونت در طول یکسال گذشته، از جمعی از آتش‌نشانان فداکار شیراز تجلیل به عمل آمد و تفاهم‌نامه هشت جانبه نحوه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی استاندارد در شیراز نیز با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول با هدف ارتقا سطح دسترسی و سلامت شهروندان و کاهش حاشیه بازار عرضه مستقیم منعقد شد.

پایان/

۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۱۳:۱۹

دیدگاه های شما