امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهرشیراز: شهرداری طراحی پروژه‌های خود را به مردم و جوانان بسپارد

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ایده شورای شهر و اجرای خوب شهرداری شیراز در مسابقه پل زندگی نشان داد که مدیران شهری در آینده هم باید از این شیوه جلب مشارکت عمومی در جهت پیشبرد پروژه‌های خود با کیفیت بهتر و هزینه کمتر، بهره ببرند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز؛ «نوذر امامی» در آیین اختتاميه مسابقه پل زندگی، با بیان اینکه این شیوه‌ی شورا و شهرداری شیراز به کاهش هزینه‌ها در طراحی پروژه منجر شده است، تأکید کرد: این مسابقه نشان داده که اگر از مشارکت مردمی و به ویژه نیروی جوانان و متخصص استفاده شود، هزینه‌های اداره شهر نیز کمتر می‌شود و در واقع باید عمده کارها به خود مردم و جوانان واگذار شود.
وی تصریح کرد: برای طراحی همین پروژه پل زندگی اگر از شیوه دیگری استفاده می‌شد ممکن بود میلیاردها تومان هزینه برای شهرداری در بر می‌داشت اما خوشبختانه این مسابقه شایستگی جوانان طراح و معمار ما را ثابت کرده است.
وی با اعلام رضایت از پذیرفته شدن بالغ بر ۱۶۷ طرح در این مسابقه، اضافه کرد: این آثار ارزشمند قابلیت این را دارند که در یک نمایشگاه تخصصی برای استفاده دانشجویان، مراکز علمی و علاقه‌مندان معماری و شهرسازی مورد استفاده قرار گیرد.
امامی با یادآوری اینکه برگزاری مسابقه پل زندگی در سطح ملی ایده شورای شهر و با اجرای بسیار خوب شهرداری صورت گرفته است، به مدیران شهرداری توصیه کرد که طراحی پروژه‌های دیگر خود را نیز به همین صورت به مسابقه بگذارند تا بهترین طرح ارائه، انتخاب و اجرا شود.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز در پایان شیراز را ایران کوچک با مردمی فهیم و متمدن از اقوام و فرهنگ‌های مختلف توصیف کرد و یادآور شد: شیراز با فضاهای بسیار زیبا و جاذبه‌های کم‌نظیری که دارد آماده هنرنمایی طراحان و معماران توانمند است و من از همه اساتید و جوانان حوزه معماری و شهرسازی برای توجه به ظرفیت‌های فوق‌العاده این شهر جهانی، دعوت می‌کنم.
پایان/

۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۱۹:۳۴

دیدگاه های شما