امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی خود چند طرح و لایحه را به تصویب رساندند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز و پس از تصویب طرح دوفوریتی جمعی اعضا مبنی بر نامگذاری معبر استاد «محمدرضا شجریان»، اجرای تصویب نامه هیأت وزیران درباره ارائه امکانات رفاهی اعم از نقدی و غیرنقدی به بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری بررسی و مقرر شد موضوع جهت بررسی بیشتر با قید یک فوریت به کمیسیون برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارسال شود.
در ادامه طرح یک فوریتی اعضای شورای شهر شیراز در خصوص توسعه بازارچه‌های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و دامی بررسی و مصوب و با رای اعضا با راه‌اندازی 22  بازارچه عرضه محصولات کشاورزی موافقت شد. 
دیگر طرح اعضای شورای اسلامی شهر شیراز اختصاص سه قطعه در بهشت احمدی به ایثارگران بود که این طرح نیز مصوب شد.
در بررسی طرح کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر شیراز درباره ساماندهی مقطع عرضی محور کمربندی جنوبی شیراز حدفاصل تقاطع امام حسن مجتبی (ع) تا تقاطع نواب جهت احداث کندرو، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز رای موافق خود را اعلام و طرح فوق به تصویب رسید.
به این ترتیب به شهرداری شیراز اجازه داده شد در صورت تصویب طرح تغییر مقطع عرضی کمربندی در شورای ترافیک استان و همکاری سایر ارگان‌های مربوطه بر اساس طرح مصوب اقدام کند.
در ادامه این جلسه طرح کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا درباره الزام شهرداری به ارائه لایحه آئین‌نامه نحوه واگذاری فضاهای تبلیغات شهری نیز با موافقت اعضا به تصویب رسید و شهرداری شیراز موظف شد ظرف مدت دو ماه نسبت به تقدیم لایحه اصلاح آیین‌نامه مدیریت واحد تبلیغات شهری و تابلوهای معرف موضوع مصوبه، اقدام کند.
در  پایان یک‌صد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی شوراي اسلامي شهر شيراز لايحه لغو مصوبه شماره 11621/ش الف د و مصوبه اصلاحي آن به شماره 32757/ش الف س بررسی و با رای موافق اعضا این دو مصوبه ملغی شد.
گفتنی است در ابتدای جلسه امروز شورای اسلامی شهر شیراز، حاجی‌زاده مدیرکل ورزش و جوانان به مناسبت روز تربیت‌بدنی و ورزش به ارائه گزارشی از عملکرد این اداره‌کل پرداخت.
در ادامه گزارش معاونت‌ها، ادارات کل، سازمان‌ها و مناطق مختلف شهرداری شیراز در صحن علنی شورای شهر، هادی شه‌دوست، رییس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز نیز گزارش عملکرد سازمان تحت مدیریت خود را ارائه کرد.
پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۴۷:۴۶

دیدگاه های شما