امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای شهر شیراز در بازدید از منطقه 6: پروژه‌های مناطق با نگاه انسان‌محوری اجرا می‌شوند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از منطقه شش، با تقدیر از رویکرد نرم در تعریف و اجرای پروژه‌ها در این منطقه، خواستار توجه همه مدیران شهرداری به شعار انسان‌محوری شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» در بازدید از منطقه شش شیراز که با حضور ناظر شورا در این منطقه، شهردار منطقه شش  و یاوران شورا برگزار شد، با اعلام اینکه برای اولین بار در طول ادوار شوراها، گزارش عملکرد شهرداری با آمارهای کمی و مطابق شاخص‌های اصولی تهیه و دریافت شده، اظهار داشت: اعداد و ارقام این گزارش که به اطلاع شهروندان هم خواهد رسید، حاکی از موفقیت شورای پنجم و شهرداری شیراز در امانت‌داری از مال مردم و ارائه خدمات به شهروندان است.
وی با بیان اینکه شیراز در دنیا به مهمان‌نوازی، قدرشناسی و به ویژه روحیه همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و حتی ادیان و مذاهب مختلف مشهور است، افزود: خوشبختانه آنچه که در بازدید امروز برای ما جالب بود، نوع پروژه‌ها و حتی نامگذاری آنها بود که این روحیه همزیستی مسالمت‌آمیز را به ما و شهروندان القا خواهد کرد.
رییس شورای شهر شیراز به نگاه انسان‌محوری در تعریف و اجرای پروژه‌های این منطقه در راستای شعارهای شورای پنجم اشاره کرد و خواستار جدیت در اجرای سریع و باکیفیت این پروژه‌ها شد.

** تلاش شورای پنجم در سال پایانی بر روی نظارت بر اجرای مصوبات متمرکز می‌شود

وی با بیان اینکه تلاش شورای پنجم در سال پایانی فعالیت خود بر روی نظارت بر اجرای مصوبات متمرکز خواهد شد، اضافه کرد: موضوع کاهش بسترهای تخلف و همچنین شفافیت در هزینه‌کرد شهروندان در قبال شهرداری از دیگر اهداف ویژه ما است که امیدواریم به یک اقدام ماندگار از شورای پنجم منجر شود.
موسوی تصریح کرد: اینکه ما نحوه صدور پروانه و محاسبه عوارض و سایر امورات مهم عموم شهروندان را شفاف و تسهیل کنیم اهمیت بسیار ویژه‌ای برای ما دارد و ما این موضوع را به سرانجام خواهیم رساند تا در نتیجه این اقدام بنیادین، شهرداری شیراز به معنای واقعی به شهرداری شهروندان شیراز بدل شود.

** طرح تشکیل شورای محلات را در شورای عالی تهیه می‌کنیم

عضو شورای عالی استان‌ها، با یادآوری اینکه در حال حاضر یاوران شورا محصول یک توافق است و هنوز جایگاه قانونی ندارد؛ تأکید کرد: معتقدیم یاوران شورا با ماهیت شورای محلات باید احیا و قانونی شود و از همین رو ما بنا داریم که طرح تشکیل شورای محلات را تهیه و پس از تصویب در شورای عالی استان‌ها به مجلس ارسال کنیم.
وی با اظهار امیدواری در خصوص تصویب طرح شورای محلات در مجلس، خاطرنشان کرد: اگر شورای منتخب محلات در قانون مصوب شود و اختیارات مشخصی پیدا کند می‌توان به تحقق ماهیت شوراهای اسلامی در سطوح مختلف امیدوار بود.
موسوی در پایان با اشاره به اینکه آموزش نیروهای انسانی در شهرداری کمتر مورد توجه قرار گرفته، خواستار توجه مدیران شهرداری به تقویت توان نیروی انسانی در شهرداری و به تعبیری دیگر افزایش کارآمدی سیستم از طریق آموزش شد.

** سولماز دهقانی: تحول در منطقه 6 شیراز به خوبی احساس می‌شود

بر پایه این گزارش؛ «سولماز دهقانی»، ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه 6 نیز وضعیت پیشرفت پروژه‌ها در این منطقه را قابل قبول توصیف کرد و افزود: خوشبختانه تحول در منطقه 6 شیراز به خوبی احساس می‌شود و این موضوع جای امیدواری دارد.
وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌ها در شهرداری منطقه 6 از توازن نسبی خوبی برخوردار است، افزود: همواره ارائه خدمات برجسته در بخش‌هایی از نقاط کلان شهر شیراز به نوعی سهل و ممتنع قلمداد می‌شده؛ ازجمله برخی شهرک‌های حاشیه‌ای که مورد غفلت قرار می‌گرفت اما در مناطق حاشیه‌ای منطقه 6 اقدامات خوبی انجام شده است

** نوذر امامی: افزایش نظارت شورا تحرک خوبی در شهرداری شیراز ایجاد کرده است

همچنین «نوذر امامی» رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز نیز که در این بازدید حاضر شده بود، گفت: خوشبختانه پیگیری‌های مستمر و بازدیدهای منظم شورا در سال سوم موجب ایجاد تحرک بسیار خوب و اثربخشی در بهبود ارائه خدمات و پیشبرد پروژه‌های مناطق یازده گانه شیراز شده است که امیدواریم در سال چهارم نیز تداوم داشته باشد.

** شهردار منطقه 6 شیراز: در دوره فعلی شورا، کمترین تغییر کاربری باغات را داشته‌ایم

دکتر «حمیدرضا اسماعیلی» شهردار منطقه شش نیز در این بازدید به تشریح جزئیاتی از پروژه‌های شاخص و برجسته شهرداری در این منطقه پرداخت.
وی با بیان اینکه درآمدزایی در شهرداری در جهت اجرای پروژه‌ها و ارائه خدمات عمومی مطلوب به شهروندان برای مدیران شهر دارای اهمیت است، تصریح کرد: با تلاش همکاران ما در منطقه، طی 6 ماهه دوم سال گذشته، با وجود اثرات بحران کرونا اما ضمن جبران کسری 63 درصدی از درآمد مصوب نیمه نخست سال، تمام درآمد نیمه دوم نیز محقق شده است.
اسماعیلی افزود: خوشبختانه در 6 ماهه نخست امسال نیز بالغ بر 200 درصد از درآمدهای مصوب منطقه، محقق شده است.
شهردار منطقه 6 در عین حال با تأکید بر اینکه درآمدزایی در شهرداری در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و ایجاد رضایتمندی عمومی مورد توجه قرار دارد، خاطرنشان کرد: موفقیت شهرداری منطقه 6 در تأمین اعتبار لازم برای اجرای پروژه‌ها، در حالی صورت گرفته است که به هیچ عنوان به سمت درآمدزایی از طریق تغییر کاربری نرفتیم و به همین دلیل در دوره فعلی شورای شهر، کمترین تغییر کاربری باغات را داشته‌ایم.
وی در پایان در پاسخ به مطالبات چند تن از یاوران شورا، با این وعده که تا پایان سال ایرادات موجود در پروژه‌ها رفع خواهد شد، اظهار داشت: می‌توانم ادعا کنم که پای هر قولی که داده‌ایم ایستادیم و در شرایط سخت مالی اقدامات مؤثری در سطح منطقه انجام شده است که تداوم خواهد داشت.
پایان/

۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۵۴:۲۱

دیدگاه های شما