امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد.به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در ابتدای یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه علنی این شورا، عبدالله کمالی سروستانی، رییس هیات مدیره انجمن نابینایان و کم‌بینایان شیراز به ارائه گزارشی از مشکلات و درخواست‌های نابینایان و کم‌بینایان شیرازی پرداخت.

در ادامه رییس شورای اسلامی شهر و شهردار شیراز با اهدای لوح‌های جداگانه با خط بریل، به مناسبت روز جهانی عصای سپید، از فعالیت‌های انجمن نابینایان و کم‌بینایان در این کلان‌شهر تقدیر کردند.
اما در بررسی دستورکارهای این جلسه، لایحه شهرداری شیراز در خصوص شارژ کارت رفاهی تعداد 2هزار و 997 نفر پرسنل شرکت‌های حجمی طرف قرارداد سازمان مدیریت پسماند به مبلغ هر نفر پنج میلیون ریال، به تصویب رسید.
همچنین طرح یک فوریتی جمعی از اعضای شورا درباره همسان‌سازی شارژ کارت‌های رفاهی رانندگان استیجاری شاغل در شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز با کلیه پرسنل رسمی و شرکتی نیز به تصویب رسید که بر اساس آن شهرداری شیراز مکلف شد نسبت به شارژ کارت رفاهی رانندگان استیجاری در مناسبت‌های مختلف، مطابق با پرسنل رسمی و شرکتی اقدام کند.
بر اساس دو تبصره این مصوبه، مبلغ شارژ در خصوص رانندگان استیجاری ایاب و ذهاب معادل 50 درصد مبلغ پرداختی به پرسنل رسمی و شرکتی است و پرداخت مبلغ شارژ نیز منوط به کارکرد به میزان حداقل چهار ماه متوالی خواهد بود.
در این جلسه اعضای شورا همچنین در خصوص سه ایراد فرمانداری شهرستان شیراز به مصوبه‌های پیشین شورا در هفتم مهرماه سال جاری به شماره‌های 2081/99/ص، 2077/99/ص و 2080/99/ص با موضوع سلب قابليت استفاده عمومي از عرصه مازاد بر عرض سه معبر پس از اجراي طرح تفصيلي مصوب توسط مراجع ذيصلاح، موضوع را برای بررسی بیشتر به کمیسیون شهرسازی و معماری شورا بازگرداندند.
در آخرین دستور کار جلسه امروز شورای اسلامی شهر شیراز، لایحه شهرداری درباره واگذاری اذن انتفاع موازی 497 متر مربع از پلاکهای ثبتی 1063 و1060 به هیأت امنای کانون فرهنگی مذهبی چشمه جهت احداث مجتمع فرهنگی و مذهبی، مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و بر اساس مصوبه اعضا، به شهرداری شیراز اجازه داده شد که موازی 497 متر مربع زمین از این پلاک‌ها واقع در بلوار سرداران به منظور «احداث مسجد آتی‌الاحداث» با حفظ مالکیت شهرداری و رعایت آیین‌نامه نحوه واگذاری زمین به مؤسسات فرهنگی مذهبی مشروط به حضور حضرت آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی در هیأت امنای مسجد آتی‌الاحداث واگذار شود. 
بر مبنای تبصره این مصوبه، هیأت امنای مسجد در هنگام طراحی و ساخت موظف به پیش‌بینی احداث و تجهیز حداقل 300 متر مربع فضا جهت کتابخانه به صورت مستقل به منظور استفاده عمومی خواهند بود.
گفتنی است پیش از بررسی دستورکارهای جلسه امروز و در ادامه گزارش‌های معاونت‌ها، سازمان‌ها و ادارات کل شهرداری در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز؛ سعید حیدری، رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز نیز به ارائه گزارش عملکرد اداره‌کل تحت مدیریت خود پرداخت.
پایان/

۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۳۰:۵۵

دیدگاه های شما