امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تقدیر کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز از دست‌اندرکاران ورزش شیراز

کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز از ۲۰ تن از روسای هیأت‌های ورزشی، پیشکسوتان، مربیان و قهرمانان ورزشی این کلان‌شهر به پاسداشت هفته تربیت بدنی تقدیر کرد. 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، یکصد‌و‌سی‌‌هشتمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با پنج دستور کار برگزار شد. 
این جلسه به‌منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد استانی کرونا با فاصله گذاری اجتماعی به صورت ترکیبی (ویدیوکنفرانسی و حضوری) صورت گرفت؛ بر این اساس مدیر کل اداره املاک و مستغلات شهرداری، نماینده سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری و تعدادی از روسای هیأت‌های ورزشی، پیشکسوتان، مدیران و قهرمانان حوزه ورزش و تربیت بدنی شهر شیراز و جمعی از مشاوران و کارشناسان شورا و شهرداری به‌صورت غیرحضوری و اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورا و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری به صورت حضوری در سالن جلسات کمیسیون‌های شورا گرد هم آمدند. 
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، به مناسبت هفته تربیت بدنی با اشاره به سیاست‌ها و رویکردهای فرهنگی‌ورزشی شورا، بر اهمیت تندرستی و سلامت شهروندان تاکید کرد. 
سید احمدرضا دستغیب با بیان اینکه تندرستی شهروندان در اولویت نخست سیاست‌های شهری  قرار دارد، گفت: شکی نیست که ورزش بر سلامت اجتماعی تاثیرگذار است؛ از همین رو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز بر خود می‌داند با تقدیر از قهرمانان، مدیران و پیشکسوتان حوزه ورزش از آنان حمایت کند. 
در این مراسم آقایان غرقی و پاک‌فطرت به نمایندگی از ورزشکاران ضمن تشکر از کمیسیون فرهنگی، به بیان نظراتی در حوزه ورزش پرداختند؛ همچنین مقرر شد به دلیل وضعیت همه‌گیری کرونا، لوح تقدیر و هدایا از طریق سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری به دست تقدیرشوندگان برسد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه این جلسه و براساس دستور کار دوم، به طرحی اشاره کرد که در ابتدای دوره پنجم شورا، مبنی بر پیشنهاد "تملک ساختمان سابق شهر و روستا" واقع در میدان امام حسین (ع) برای کاربری فرهنگی و کتابخانه به شهرداری برای اظهار نظر ارجاع شده بود و گفت: متاسفانه این طرح، با گذشت چند سال بدون پاسخ باقی مانده بود و مقرر شد اداره کل املاک و مستغلات شهرداری به منظور تملک و ایجاد کاربری‌های فرهنگی نظیر سالن‌های تئاتر، موزه، گالری و... ظرف مدت یک هفته ضمن ارائه مستندات و مکاتبات و برآورد هزینه، اظهار نظر خود را ارائه کند تا در بودجه تملک سال ۱۴۰۰ شهرداری لحاظ شود.
در دستور کار سوم، ناظر شورا در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری درخصوص تعیین تکلیف مصوبه شورا در مدیریت "خانه‌های اسباب بازی" گفت: کمیته اجتماعی شورای شهر شیراز با توجه به ضرورت گردآوری سوابق و لزوم اظهار نظر سازمان بهزیستی، اقدام و نتایج را ظرف مدت دو هفته اعلام کند.  
وی در دستور کار چهارم این کمیسیون به موضوع ایراد فرمانداری به مصوبه شورا در خصوص "حمایت از تشکیل و فعالیت سازمان های مردم نهاد" اشاره کرد و افزود: مهلتی یک‌هفته‌ای به "کمیته اجتماعی شورا "برای اعلام نتایج داده شده است.  
دستغیب در خصوص دستور کار پنجم که به "طراحی، تولید و جانمایی تندیس و المان هواپیمای امیر سرلشکر خلبان شهید عباس دوران" اختصاص یافت، اظهار کرد: با توجه به عدم امکان جابه‌جایی تندیس قبلی و نیز ارائه سه پیشنهاد‌ از سوی معاونت اجرایی شهرداری، همچنین نظر به عدم اطلاع از سیر مراحل طراحی المان جدید، موضوع مجددا در جلسه آتی کمیسیون با حضور سرپرست سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری مطرح و تصمیم لازم گرفته خواهد شد.
پایان/

۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۲:۱۴

دیدگاه های شما