امروز: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با فرمانده انتظامی استان فارس به مناسبت هفته ناجا

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت هفته نیروی انتظامی با فرمانده انتظامی استان فارس دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر سید عبدالرزاق موسوی در دیدار با فرمانده انتظامی که با حضور نوذر امامی، نواب قائدی و سعید نظری دیگر اعضای شورای شهر برگزار شد، گفت: نوع کار نیروی انتظامی بسیار ویژه و برجسته است چرا که به تعبیر حضرت علی (ع) امنیت و سلامت دو نعمت ناشناخته برای بشر است و نمی‌توان برای اهمیت آن‌ها حد و اندازه‌ای قائل شویم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز رابطه‌ی امنیت اجتماعی و سلامت جسم و روان را تنگاتنگ توصیف کرد و افزود: معتقدم که خروجی فعالیت نیروی انتظامی به مسائل انتظامی، امنیتی، کاهش جرائم و مسائلی از این دست محدود نمی‌شود بلکه ارتباط مستقیمی با آرامش و سلامت روحی و روانی جامعه نیز دارد.
موسوی با اشاره به وظایف شورای شهر در سیاست‌گذاری و اداره شهر و همچنین مأموریت نیروی انتظامی در حفظ امنیت همه‌جانبه شهر و شهروندان، تصریح کرد: شورای شهر شیراز بنا به سیاست‌های انسان‌محور خود بیش از هر زمانی خود را نیازمند تعامل به همه نهادها و دستگاه‌های مرتبط با شهروندان می‌داند.

ایجاد احساس امنیت و احترام به همه مردم، اولویت ویژه نیروی انتظامی فارس است
بر پایه این گزارش، سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس نیز در ادامه این دیدار؛ نیاز جهان امروز را فراتر از امنیت دانست و اظهار داشت: امنیت یک موضوع نسبی است و ممکن است با هر رویدادی کم یا زیاد شود اما آنچه که اهمیت بیشتری پیدا کرده است «احساس امنیت» است که اثری ماندگار بر روی زندگی انسان دارد.
وی با اذعان به اینکه به صفر رساندن جرائم در کلان‌شهری همچون شیراز ممکن است امری دست نیافتنی تلقی شود، تصریح کرد: اگرچه اهداف مطلوب ما چیز دیگری است اما در واقعیت هر شب ما با ده‌ها سرقت در شهر شیراز روبرو هستیم ولی در این میان آنچه برای ما مهم است افزایش احساس امنیت در شهروندان شیراز و مردم استان فارس است؛ یعنی اینکه اگر کسی مورد سرقت قرار گرفت احساس نکند تنهاست و بداند که پلیس و همه مسؤولان مرتبط در کنار او هستند.
سردار حبیبی در پایان حفظ احترام تمام شهروندان و حتی متهمان و مجرمان را در رویکرد و رفتار مجموعه نیروی انتظامی حائز اولویت ویژه عنوان کرد و افزود: برخورد قاطع و سخت با بخش بسیار ناچیزی از مجرمان ضروری و اجتناب‌ناپذیر است اما به طور کلی شیوه برخورد مناسب با هر فردی متناسب با شرایط و موقعیت او، ازجمله سیاست‌های بسیار ویژه‌ای است که مورد تأکید ما در نیروی انتظامی قرار دارد.
پایان/

۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۸:۰۴

دیدگاه های شما