امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سه معبر اصلی شهر شیراز به حسگرهای هوشمند مجهز می‌شوند

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به ضرورت تجهیز سیستم مدیریت هوشمند شهری در حوزه آسفالت، گفت: در همین راستا دستکم سه معبر اصلی شهر به حسگرهای هوشمند مجهز خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» در چهل‌و‌نهمین جلسه عادی کمیسیون هوشمندسازی که با شش دستور کار برگزار شد، عنوان کرد: بر اساس گزارش سیستم مدیریت هوشمند شهری در حوزه آسفالت که از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری ارائه شده است، این معاونت مکلف است نرم‌افزار هوشمند تعمیر و نگهداری آسفالت با قابلیت تجزیه و تحلیل داده‌ها را توسعه دهد. 
به گفته وی، بارگذاری کلیه اطلاعات آسفالت مناطق در سیستم فرابر، ورود داده‌های شناسنامه‌ای معابر سطح شهر، تکمیل آن‌ها و ارائه گزارش ماهانه به کمیسیون از دیگر مواردی است که در این حوزه به معاونت فنی و عمرانی شهرداری محول شده است. 
دودمان همچنین درخصوص گزارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات مبنی بر پیشرفت پروژه فیبر نوری اظهار داشت: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات با همکاری شرکت ایرانسل استان فارس روند پروژه فیبر نوری را پیگیری می‌کنند؛ بر این اساس، تجهیز مسیر 25 کیلومتری از مسیر اصلی بزرگراه حسینی الهاشمی پشت شهرک گلستان تا منطقه 6 شهرداری آغاز شده و  مقرر شده که مسیرهای جدید پروژه در اسرع وقت به کمیسیون اعلام شود. 
وی در ادامه با اشاره به پیشرفت پروژه هوشمندسازی مراكز تحت نظارت سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های كشاورزی که در جلسه پیشین این کمیسیون نیز مصوب شده بود، گفت: بر این اساس بازدیدی به‌منظور بررسی وضعیت طرح یادشده از میدان تره بار انجام گرفته است. 
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات همچنین ابراز داشت: در حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز پروژه‌هایی در دست اقدام است و گزارشی برای تعیین زمان رونمایی هوشمند دارای اولویت در این حوزه ارائه خواهد شد که براساس آن، به زودی شاهد رونمایی از طرح‌های یادشده خواهیم بود. 
در ادامه این جلسه گزارشی از پیشرفت پروژه‌های سامانه هوشمند اتوبوسرانی (BMS) و سامانه هوشمند تاکسیرانی (TMS)ارائه شد که در نتیجه آن کمیسیون برنامه و بودجه شورا می‌بایست برای تعیین تکلیف نحوه انعقاد قرارداد با نرخ ارز اقدام کند و نتیجه را به کمیسیون هوشمندسازی اعلام نماید. 
دودمان در ادامه این کمیسیون به موضوع تهیه شناسنامه خدمات پرکاربرد شهرداری نیز اشاره کرد و افزود: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی که متولی این امر است باید 32 خدمت را که بیشترین فراوانی را دارد، در پلتفرم شهروندی بارگذاری و گزارش آن را درقالب کنترل پروژه به کمیسیون ارائه کند.
پایان/

۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۱:۴۵:۰۹

دیدگاه های شما