امروز: یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

محمدتقی تذروی: کسب سهمیه‌ای قابل توجه برای نوسازی تاکسی‌های شیراز پیگیری می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به خبر نوسازی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی در سطح کشور، ابراز داشت: خواسته رانندگان شیرازی مبنی بر کسب سهمیه‌ای قابل توجه برای نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل این کلانشهر و نیز بخشی از آن سهمیه به ناوگان تاکسی‌رانی فرودگاه شهید دستغیب در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، محمدتقی تذروی در بازدید سرزده از پایانه تاکسی‌های فرودگاه شهید دستغیب از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل صنفی این قشر قرار گرفت.

در این بازدید، عدم توزیع مناسب لاستیک سهمیه‌ای، افزایش هزینه‌ها و کاهش درآمدها بخشی از گلایه‌های رانندگان تاکسی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز مطرح شد.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا و به تبع آن، تعطیلی‌های گسترده و کاهش مسافرت‌ها در طی قریب به ۹ ماه گذشته موجب کاهش درآمد چشمگیر رانندگان تاکسی شده است، ابراز داشت: با افزایش نرخ ارز و جهش قیمت‌ها به‌ویژه در صنعت خودرو که افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی و خدمات سرویس‌دهی را به همراه داشت، تاکسیرانان به‌صورتی بی‌سابقه تحت فشار قرار گرفتند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: در این بازدید رانندگان تاکسی ضمن بیان مشکلات معیشتی و اقتصادی خویش، از عدم توزیع مناسب و عادلانه لاستیک سهمیه‌ای گلایه‌مند بوده‌اند و هزینه‌های جانبی مانند پرداخت آبونمان ماهانه شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد را از جمله هزینه‌های تحمیلی به این قشر برشمردند.

تذروی عنوان داشت: افزون بر مسائل یادشده، رانندگان خواستار جلوگیری از حضور تاکسی‌های هوشمند در محوطه ایستگاه تاکسیرانی فرودگاه هستند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز یادآور شد: تاکسی‌های فرودگاه از لحاظ گردشگری و جلب رضایت مسافر اهمیتی ویژه دارند؛ پیگیری نوسازی و تجهیز آن‌ها امری ضروری است که در دستور کار قرار خواهد گرفت.

پایان

۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۹:۰۷:۵۹

دیدگاه های شما