امروز: جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سید احمدرضا دستغیب: رشد و تعالی فرهنگی از رهگذر کتاب خوانی سیاست شورای پنجم است

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: سیاست‌ها و رویکردهای فرهنگی شورای پنجم مبتنی بر اهمیت‌بخشی به موضوع مطالعه و کتابخوانی و در راستای تعالی و رشد فرهنگی و اجتماعی شهروندان است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، سید احمدرضا دستغیب در یکصد‌و‌چهل‌و‌دومین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز که با پنج دستور کار برگزار شد، با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: با توجه به  اهمیت مطالعه در شهر شیراز، پایتخت کتاب ایران، کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا تقدیر از کتابفروشان را وظیفه خود می‌داند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه سرانه مطالعه بسیار کمتر از حد انتظار است، تأکید کرد: نهادهای متولی باید به‌منظور ایجاد انگیزه و رفع مشکلات چاپ و نشر، افزایش سهم خرید کتاب در سبد خرید خانواده‌ها و همچنین ارتقای سرانه مطالعه اقدام کنند. 
دستغیب با یادآوری مساعدت‌های صورت‌گرفته در همکاری با نهاد کتابخانه‌های عمومی فارس و به‌ویژه واگذاری زمین برای احداث کتابخانه مرکزی شهر شیراز و نیز بازسازی کتابخانه شهید دستغیب، عنوان کرد: افزون براین، پیش‌بینی کتابخانه در فرهنگسراهای احداثی شهرداری شیراز و نیز افتتاح اولین سالن مطالعه استاندارد شهر شیراز در فرهنگسرای بهمن‌بیگی در دستور کار این کمیسیون بوده است. 
ناظر شورای شهر در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تداوم شیوع کرونا، گفت: همزمان با بررسی پیگیری‌ها و بازدیدهای انجام شده در حوزه اجرایی سازمان فرهنگی، گزارشی از اقدامات شهرداری در حوزه ورزش در شرایط کرونایی از سوی رئیس این سازمان ارائه شده و مقرر شد در جلسات آتی کمیسیون گزارش‌های دیگر حوزه‌ها نظیر حوزه فرهنگی و حوزه اجتماعی نیز به اطلاع اعضای کمیسیون برسد.
دستغیب همچنین درباره اخذ گزارش از اقدامات سازمان فرهنگی در اجرای مصوبه جشنواره شهروند برگزیده گفت: با توجه به اقدامات انجام شده شهرداری موظف است برنامه‌های زمانبندی اجرای جشنواره شهروند برگزیده را در سال جاری به شورا ارائه کند. 
وی در خصوص مصوبه واگذاری سرای محلات به سازمان‌های مردم نهاد اظهار کرد: مطابق ماده واحده مزبور، شهرداری مکلف است دستورالعمل اجرایی را پس از تصویب هیئت مدیره سازمان به شورا ارائه کند؛ از همین رو سازمان فرهنگی باید در اسرع وقت شیوه‌نامه یادشده را به شورا ارائه کند. 
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به مصوبه حمایت از ورزش کلانشهر شیراز، اشاره کرد و ابراز داشت: در این خصوص ضروری است شهرداری با رعایت ضوابط و مقررات در هزینه کرد بودجه ورزشی و همچنین نحوی تهیه لوایح حمایت از ورزش، گزارش اجرایی و مالی از اقدامات انجام شده را به شورا ارائه دهد.
پایان/

۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۳:۰۶:۲۰

دیدگاه های شما