امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز برای دومین بار به صورت ویدئوکنفرانسی و همراه با پخش زنده برای رسانه‌ها و عموم شهروندان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی این شورا، طرح یک فوریتی جمعی از اعضا درباره تهیه دستورالعمل نحوه پرداخت حقوق و مزایای نیروی انسانی عنوان و مقرر شد موضوع با قید یک فوریت به منظور بررسی به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شود.
اعضای شورای شهر شیراز در دستور کار دوم به بررسی ایراد هیات تطبیق به مصوبه شماره 2589/99/ص در خصوص اجرای تصويب‌نامه هيأت وزيران با موضوع ارائه امكانات رفاهی اعم از نقدی و غيرنقدی به بازنشستگان و مستمری‌بگيران تحت پوشش صندوق بازنشستگی كشوری پرداختند که در نتیجه آن، اعضا بر مصوبه پیشین خود اصرار کردند.
دستور کار سوم مربوط به درخواست شهردار شیراز درباره معرفی دو نفر از اعضای شورا با عنوان نماینده شورا در جلسات شورای راهبردی پروژه‌های شهرداری شیراز (شورای عالی فنی) اختصاص یافت که در با رأی‌گیری از اعضا، نواب قائدی و سینا بنی‌زمانی به این منظور انتخاب شدند. 
در ادامه این جلسه، طرح کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورا درباره دستورالعمل اجرایی بندهای 18، 19، 20 و 21 ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران بررسی شد. 
اعضای شورای شهر در این دستور کار تصویب کردند که شهرداری ظرف مدت دو هفته ردیف‌ها و مسائل مالی را در موضوع یادشده برآورد کند؛ همچنین ردیف‌های اعتباری را تعیین کرده و گزارش این دو اقدام ارائه شود تا طرح مجددا در جلسه دو هفته آینده شورا بررسی شود. 
طراحی، تولید، جانمایی و نصب تندیس و المان «امیر سرلشکر خلبان شهید عباس دوران» دستور کار دیگر یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز بود که با کسب آرای لازم، با دو پیشنهاد جانمایی به تصویب رسید.
پیشنهاد نخست در این مصوبه، جانمایی و نصب تندیس و المان شهید دوران در ضلع غربی میدان الله و پیشنهاد دوم مربوط به ورودی شرقی شهر در ابتدای بلوار خلیج فارس بوده است. 
پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۴۶:۳۸

دیدگاه های شما